kulturantki_top10-2015


Dziś jest ostatni dzień roku i w związku z tym postanowiłyśmy podsumować dla Was te 12 miesięcy w małym zestawieniu pokazującym, które z artykułów na Kulturantkach były najbardziej popularne. Zapraszamy na top 10 artykułów rok 2015!

Miejsce 10.

Zestawienie otwiera na miejscu dziesiątym recenzja książki Elizy Chojnackiej „Placebo”, którą objęłyśmy patronatem. Jest to o tyle istotne, że wkrótce po opublikowaniu recenzji tej powieści oraz przeprowadzeniu wywiadu z autorką, Eliza dołączyła do naszego zespołu redakcyjnego, wnosząc mnóstwo energii i pisarskiego zapału. „Placebo” to pozycja z gatunku trudnych, ale życie przecież nie zawsze jest kolorowe i bardzo dobrze, że są pisarze, którzy nie obawiają się podejmować ciężkim tematów.

Miejsce 9.

Na dziewiątym miejscu znalazła się recenzja „Essesmana i Żydówki” Justyny Wydry. Miłość i wojna – szalenie trudna kombinacja, prawda? Emocje, strach, zakazana miłość w czasach II wojny światowej. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie na nas miłość!

Miejsce 8.

Na ósmym miejscu znalazła się nasza rozmowa z Anią Purowską – autorką „Moje pierwsze imago”, której recenzje możecie znaleźć tutaj. My bardzo lubimy wywiady z inspirującymi ludźmi, a Wy?

Miejsce 7.

Szczęśliwa siódemka przypadła biografii Lucy Maud Montgomery, której życie dalekie było od radosnych powieści dla dzieci i młodzieży, które pisała z dużym powodzeniem. Jeśli nie znacie szczegółów życia tej pisarki, zapraszamy do nadrobienia lektury.

Miejsce 6.

Na szóstym miejscu znalazł się tekst, w którym zestawiono słynnych i najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Ciekawe jesteśmy, czy znacie wszystkie dziesięć nazwisk przytoczonych w artykule?

Miejsce 5.

Na piątym miejscu uplasował się artykuł poświęcony art deco – napisałyśmy dla Was obszerny artykuł o modzie art deco, o sztuce dekoracyjnej oraz o architekturze – zapraszamy do lektury, jeśli ten tekst umknął Waszej uwadze.

Miejsce 4.

Na czwartym miejscu znalazła się inspirująca rozmowa z Agnieszką Szlachtą – założycielką stowarzyszenia „Nie Ma Bym” – jeśli potrzebujecie pozytywnego zastrzyku energii i motywacji do zmian w Nowym Roku, zalecamy zacząć go od lektury właśnie tego wywiadu!

Miejsce 3.

Miejsce trzecie otwiera kolejny wywiad – tym razem jest to rozmowa z Joanną Pędlowską, która prowadzi własną galerię sztuki – jak sądzicie, co artystka sądzi o artystach? Jak postrzegają artyści samych siebie? Zachęcamy to lektury!

Miejsce 2.

Na drugim miejscu również wywiad i również z artystką – malarką – Magdaleną Zawiślak – zachęcamy do zapoznania się z jej pracami oraz jej spojrzeniem na sztukę.

Miejsce 1.

Pierwsze miejsce zajął artykuł poświęcony książce „Dlaczego Zachód rządzi – na razie” Iana Morrisa – studium antropologiczno-socjologiczne o historii ludzkości.


 

A Wy macie jakieś ulubione artykuły na naszym portalu? Czy znalazły się one w powyższym zestawieniu? 

Jako że jest to ostatni artykuł publikowany w tym roku, chciałybyśmy Wam życzyć pomyślności i samych sukcesów w 2016 roku. Dziękujemy że jesteście z nami!