Redakcja

Naszą pasją jest szeroko pojęta kultura – literatura, filmy, muzyka, taniec, podróże, człowiek, rękodzieło, eventy artystyczne…

Portal Kulturantki.pl tworzy zespół w składzie:

ANNAAnna – redaktor naczelna

Piszę od dziecka – kiedyś tylko do szuflady. Z wiekiem nabrałam większej pewności i zdecydowałam się publikować moje treści w Internecie. Próbowałam swych sił pisząc artykuły o bardzo różnej tematyce dla portali internetowych, dzięki czemu zebrałam cenne doświadczenia.  Dość szybko zakiełkował w mojej głowie pomysł o założeniu mojego własnego portalu. Było to nieśmiałe marzenie, które wtedy wydawało mi się zupełnie nierealne. Pielęgnując je przez dłuższy czas, sprecyzowałam jego wizję – wyobraziłam sobie taki portal, jaki sama chciałabym czytać codziennie, popijając poranną kawę.

Jestem niepoprawną marzycielką z wyboru, a podążanie za marzeniami stało się moim sprawdzonym przepisem na szczęście. Codziennie robię małe kroczki w kierunku szczęścia, zwalczam strach przed porażką i znajduję w sobie odwagę do dokonywania rzeczy pozornie niemożliwych. Nothing is impossible.

W puzderku moich pasji znajdziecie również żeglarstwo, fotografię, sztukę makijażu, a także poznawanie inspirujących ludzi, którzy motywują mnie do sięgania po następne marzenia. Do ich grona zaliczam również osoby, z którymi współtworzę portal Kulturantki.pl – bez ich zaangażowania i pasji, moje marzenie o portalu (i po trosze nasze wspólne) nie mogłoby się ziścić. Poznajcie je!

Artykuły Anny znajdziesz tutaj.

EWAEwa – specjalista ds. PR, redaktor portalu

Pisanie jest dla mnie sposobem na wyrażanie siebie. Moje marzenia i aspiracje zawodowe są związane z szeroko rozumianymi badaniami społecznymi. Interesuje mnie opis i analiza zjawisk społecznych i kulturowych, relacje międzyludzkie oraz spostrzeżenia na ich temat. Wyznaczam sobie bliskie i dalekosiężne cele, które sukcesywnie realizuję. Jednym z nich jest dzielenie się swoimi pasjami, wiedzą i refleksjami z czytelnikiem. Umożliwiła mi to współpraca z portalem i pełnymi optymizmu redaktorkami. W życiu prywatnym jestem młodą mamą, zapaloną czytelniczką książek psychologicznych, społecznych, przygodowych i sensacyjnych. W wolnych chwilach zatracam się w tańcu w rytmach muzyki latino. Lubię, kiedy w zorganizowany dzień wkradnie się odrobinę spontaniczności i szaleństwa.

Artykuły Ewy znajdziesz tutaj.

KASIAKasia – redaktor portalu

Od wczesnych lat zafascynowana byłam dziennikarstwem i z tym wiązałam swoje plany na przyszłość. Porzuciłam je jednak na rzecz studiów pedagogicznych i stąd jestem kim jestem, czyli nauczycielem. Bycie współtwórcą portalu Kulturantki.pl jest dla mnie pewnego rodzaju powrotem do marzeń z lat nastoletnich.

Zakochana w książkach, scrapbookingu i filmach Marvela, mająca eklektyczny gust muzyczny miłośniczka kotów, uwielbiająca teatr i musicale. Uzależniona od biegania, fanka ruchu na świeżym powietrzu. Prywatnie żona i mama małego „cukiereczka”.

Artykuły Kasi znajdziesz tutaj.

ANETAAneta — redaktor portalu

Prywatnie romantyczna dusza, ciągle w biegu i żyjąca na walizkach. Wolny czas spędza w bibliotekach i za radiowym mikrofonem. Nie wyobraża sobie życia bez książek i dobrej kawy.

 

Artykuły Anety możesz przeczytać tutaj.

Ewelina – redaktor portalu, opiekun działu: muzyka

Jestem dziennikarką z zawodu i zamiłowania. Lubię żyć aktywnie ale także łapać te chwile, w których można usiąść z aromatyczną herbatą, książką w rękach i przenieść się w inny świat. Uwielbiam kwiaty, górskie wędrówki i wschody słońca. Ponadto jestem miłośniczką zdrowego jedzenia i stylu życia z ogromnym sercem dla zwierząt, szczególnie tych adoptowanych. W wolnych chwilach słucham muzyki, która potrafi poruszyć wyobraźnię podczas słuchania wieczorową porą, kiedy wszystkie światła gasną…

Artykuły Eweliny możesz przeczytać tutaj.

Basia – redaktor portalu

Lubię wyjątkowe historie opowiedziane w wyjątkowy sposób. Stąd zainteresowanie literaturą i filmem. Najbardziej cenię te książki i filmy, które pokazują, że w każdym z nas tkwi coś dobrego i wartościowego, a w życiu istnieje więcej kolorów niż szary. Uważam, że warto dzielić się z innymi tym, co nas zachwyca. Właśnie dlatego tutaj jestem i piszę.

Artykuły Basi możesz przeczytać tutaj.

Anita – redaktor portalu, opiekun działów: film, sztuka, teatr

Jestem uzależniona od słów: czytania, słuchania i przetwarzania. Pisanie sprawia mi niesamowitą radość i ulgę, ponieważ uwalniam myśli; lubię przyglądać się im po czasie, a od niedawna – choć nadal nie bez pewnej nieśmiałości – pozwalam je weryfikować czytającym. Przejawiam poza powyższym uzależnieniem dużą skłonność do intensywnego gapienia się (to taka zaawansowana forma patrzenia) na dowolnie definiowane i zmienne otoczenie: ludzi, budynki, zupełnie wszystko. Ćwiczę bycie uważną, samoświadomą i milszą. Co więcej: mam ogromny sentyment wobec chomików i czekolady.

Artykuły Anity możesz przeczytać tutaj.

Natalia – redaktor portalu

Kim jestem? Osobą, która uwielbia przemierzać świat z wielkim plecakiem. Zapaloną miłośniczką literatury oraz dobrego filmu. Nie gardzę również szeroko rozumianą popkulturą. W wolnych chwilach, w podróży staram się zatrzymać przeżywane chwilę na karcie pamięci aparatu.

 

Artykuły Natalii możesz przeczytać tutaj.

 

Redaktorzy gościnnie piszący dla naszego portalu:

Joanna – redaktor współpracujący z portalem

Nauczycielka języka angielskiego, która w życiu ściga marzenia. Pasjonatka literatury, szczególnie polskiej i amerykańskiej. Wyznaje zasadę , że uśmiech może zdziałać wiele.
Ma tylko jedną słabość : czekoladę…

Artykuły Joanny możesz przeczytać tutaj.

  • marss

    Piękniutkie oczy pani Anny.

  • Ali

    Gratulacje! Cieszę się że udało się Aniu stworzyć Ci ten portal, i wraz z pełnymi pasji współtwórczyniami dbacie o to miejsce:) Powodzenia oraz nigdy nie kończących się tematów, ale o to napewno martwić się nie musicie ; -)
    Pozdrawiam! -Ali

Facebook IconTwitter IconŚledź nas n Instagramie!Śledź nas n Instagramie!