Tematyka audiobooka „Porwanie Sabinek” jest dość trudna, kontrowersyjna i wielopłaszczyznowa. Jednocześnie jest bardzo wartościową pozycją, po którą warto sięgnąć. Jednym z aspektów poruszanych przez autora, Jacka Inglota, jest wyjazd do pracy za granicę i z tym właśnie związany będzie nasz konkurs. Ale o tym za chwilę. A czego można spodziewać się po „Porwaniu Sabinek”?

sabinki

Legenda o porwaniu Sabinek opowiada o tym, jak za czasów Imperium Rzymskiego z plemienia Sabinów w Italii porwano kobiety. To właśnie ten epizod stał się podstawą do stworzenia tytułu powieści Jacka Inglota. Właściwie na pierwszy rzut oka, czytając krótki opis książki można wysnuć wniosek, że mówi ona jedynie o wywożeniu Polek do niemieckich domów publicznych. W zasadzie to wokół tego toczy się cała akcja, ale ponieważ powieść ma znamiona książki psychologicznej, nie jest to jedyny wątek. Więcej znajdziecie w recenzji.

A teraz pytanie konkursowe. Jacek Inglot w dość kontrowersyjny sposób opowiada o tym, jak młode dziewczyny chcą szukać szczęścia i pracy za granicą, nie patrząc na to, co może je spotkać. I to o pracę z dala od ojczyzny chcemy zapytać. Zadanie brzmi:

Plusy i minusy pracy za granicą. Jakie są Twoje spostrzeżenia na ten temat?

Odpowiedzi należy udzielać pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 24 marca do 7 kwietnia.

porwanie sabinek

Do wygrania jest 1 audiobook „Porwanie Sabinek” Jacka Inglota. Fundatorem nagród jest Audiobook.pl.

Na koniec krótka zachęta w formie krótkiego fragmentu, czytanego przez Sławomira Hollanda:

Regulamin konkursu możesz pobrać TUTAJ

logoaudio

logo story