SIERPNIOWE PREMIERY FILMOWE

Sezon ogórkowy bynajmniej nie odnosi się do sierpnia w kinie. Czekają nas długo wyczekiwane premiery filmowe: „Pewnego razu… w Hollywood”, kontynuacja „Toy Story”, „Ból i blask” oraz wiele innych tytułów, które polecamy sprawdzić!

 

Premiery 2 sierpnia

 

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Po ośmiu przebojowych filmach, które zarobiły na całym świecie prawie 5 miliardów dolarów, czas na pierwszy autonomiczny film, w którym Dwayne Johnson i Jason Statham ponownie wcielają się w postacie Luke’a Hobbsa i Deckarda Shawa. Od kiedy żyjący w zgodzie z prawem Hobbs (Johnson), lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Shaw (Statham), spotkali się w 2015 roku („Szybcy i wściekli 7”), pozostają w nieustannej walce – na słowa i czyny (choć pewnie lepiej byłoby napisać: ciosy).

 

 

 

Pavarotti

Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo – Włoch! Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.

 

 

 

Yuli

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji; życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie.
Jednak Pedro wie, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca.
Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.

 

 

Kraina szkła

13-letni Jas spędza samotny weekend na farmie. Wchodząc do stodoły znajduje tam ukrywające się: dziewczynę oraz starszą panią. Obie mają rozczochrane włosy a ubrania dziwne, brudne i wyglądające obco. Okazuje się, że obie istoty nie należą do rasy ludzi lecz elfów i są w trakcie ucieczki przed mrocznymi siłami ze swojego świata. Nawet nie wiedząc kiedy Jas zaczyna walkę o uratowanie uciekinierek przed złem, które za nimi podąża.

 

 

 

 

Wilk w owczej skórze 2

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Prawdziwe tarapaty zaczną się, kiedy o tym beztroskim współżyciu dwóch z pozoru wrogich gatunków dowie się przywódca innego wilczego stada. Nowe drapieżniki zrobią wszystko, aby dopaść niewinne owieczki oraz dać nauczkę ich wyjącym do księżyca przyjaciołom. Mieszkańcy pokojowo nastawionego miasteczka będą musieli działać razem, aby obronić się przed najeźdźcami. A nie będzie to łatwe, bo złe wilki mają tajną broń. To zwariowana zajęczyca, która w małym palcu swojej wielkiej stopy ma przepisy na wszelkie magiczne mikstury. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić składników…

 

 

Premiery 9 sierpnia

 

Toy Story 4

Toy Story to jeden z kamieni milowych w historii kina animowanego. Po latach dominacji filmu rysunkowego zapoczątkował epokę animacji komputerowej, za co twórcy zostali docenieni przez przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Filmową. A że twórcy Toy Story nie spoczęli na laurach, słynna animacja doczekała się kontynuacji i zyskała status kultowej serii.

 

 

 

 

 

Upiorne opowieści po zmroku

Jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów roku! Wizjonerskie dzieło wyobraźni laureata Oscara Guillermo del Toro – twórcy przełomowych obrazów: „Kształt wody” i „Labirynt Fauna”. Za kamerą wyprodukowanych i napisanych przez niego „Upiornych opowieści po zmroku” stanął André Øvredal, reżyser mrożących krew w żyłach horrorów „Autopsja Jane Doe” i „Łowca trolli”. W obsadzie zobaczymy aktorów znanych z: „Breaking Bad”, „Igrzysk śmierci” i „Orange Is the New Black”. „Upiorne opowieści po zmroku” to ekranizacja kultowych opowiadań grozy, łącząca klimat „Stranger Things”, przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najkrwawszych miejskich legend. Idealny film dla widzów o mocnych nerwach!

 

 

Maiden

Ta historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle! Dziewczyny z „Maiden” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

 

 

 

 

 

Głos Pana

Dwaj młodzi mężczyźni szukają ojca – profesora matematyki Piotra Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych.  Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich. Film wyprodukowany w koprodukcji węgiersko-kanadyjskiej, w pewnym stopniu bazuje na głównym pomyśle powieści Stanisława Lema o tym samym tytule.

 

 

 

 

 

Premiery 15 sierpnia

 

Na bank się uda

Komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

 

 

 

Tajemnica Ojca Pio

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
Film wprost ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

 

 

Premiery 16 sierpnia

 

Pewnego razu… w Hollywood

„Pewnego razu… w Hollywood”, nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając. W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood.

 

 

 

Antologia duchów miasta

Oryginalny i mroczny przebój tegorocznego Berlinale to nowa produkcja czołowego eksperymentatora współczesnego kina Denisa Côté. Jego nowy film jest klimatyczną, pełną wieloznaczności opowieścią zawieszoną między kinem grozy a minimalistycznym dramatem.
Tajemnice pozostają tu tajemnicami, ale wartością tego filmu wcale nie jest znalezienie odpowiedzi, a przekonanie się, dokąd pytania mogą nas zaprowadzić.

 

 

 

 

Magiczne noce

Rzym, 1990 rok. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Uznany producent filmowy zostaje znaleziony martwy w Tybrze. Podejrzani to troje młodych scenarzystów, którzy podczas przesłuchania na posterunku relacjonują burzliwe i emocjonujące dni poprzedzające śmierć ofiary.
Virzì łączy komedię i film noir, a zarazem portretuje ostatnie chwile złotej ery włoskiego przemysłu filmowego.

 

 

 

 

 

Premiery 23 sierpnia

 

Świat w ogniu 

Gwiazdorska obsada w zrealizowanej z rozmachem trzeciej odsłonie klasyka kina akcji. Gerard Butler powraca jako agent Mike Banning, który tym razem musi stawić czoła FBI i innym tajnym służbom, w walce o swoje dobre imię i życie prezydenta. Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie, zakrojona na szeroką skalę walka z  terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning.

 

 

Pełzająca śmierć

Kiedy gigantyczny huragan pustoszy Florydę, Haley ignoruje nakazy ewakuacji, aby odnaleźć ojca, z którym nie ma kontaktu. Znajduje go poważnie rannego w ich rodzinnym domu. Wkrótce oboje zostaną uwięzieni przez powódź spowodowaną huraganem. Szybko okaże się jednak, że to nie wzbierająca gwałtownie woda jest czymś najgorszym, z czym przyjdzie im się zmierzyć…

 

 

 

 

 

Królowe zbrodni

Głównymi bohaterkami odważnego dramatu mafijnego The Kitchen są kobiety. Melissa McCarthy (Druhny), Tiffany Haddish (Girls Trip) oraz Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej) grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r.
Kiedy panowie, dzięki działaniom FBI, trafiają za kratki, kobiety, którym nie pozostało wiele ponad osobiste pobudki, przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce. Radzą sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności — od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.

 

 

Sługi wojny

Pilnie strzeżona tajemnica polskiej armii, niewyjaśnione morderstwo i policyjny duet, który nie cofnie się przed niczym, by zapobiec katastrofie. Wszystko to w najnowszym filmie sensacyjnym twórców hitu „Sługi boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia.

 

 

 

 

 

 

Pozwól mi upaść

Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

 

 

 

 

 

Liliana Pędziwiatr

11-letnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki.

 

 

 

 

 

 

 

Premiery 30 sierpnia

 

Ból i blask

Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa (nagroda dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu w Cannes).

 

 

 

 

 

Grzeczni chłopcy

Jak bardzo dużo naprawdę złych rzeczy może się zdarzyć w zaledwie jeden dzień? Przekonamy się w nowym filmie producentów „Sausage Party”, „Supersamca” i „Boskiego chilloutu”.
Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) jest w stresie. Właśnie zaproszono go na jego pierwsze kissing-party, tyle tylko, że nie wie, jak się całować… Pragnąc zdobyć na ten temat wiedzę, Max i jego kumple – Thor i Lucas – wykradają ojcu Maxa drona, którego nie wolno mu używać, z zamiarem podglądania baraszkujących nastolatków z sąsiedztwa. Ale coś idzie nie tak i dron nadaje się do wyrzucenia… Zdesperowani chłopcy postanawiają zrobić wszystko, by podrzucić nowego drona, zanim do domu wróci ojciec Maxa (Will Forte). Zła decyzja goni złą decyzję, wyprawa kończy się przypadkową kradzieżą narkotyków, paintballem w stowarzyszeniu studenckim i wielką ucieczką – przed policją i przerażonymi nastolatkami.

 

Na zawsze razem

Współczesny Paryż. 24 letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się małą siostrzenicą.

 

 

 

 

 

 

Opowieść o trzech siostrach

„Opowieść o trzech siostrach” to historia łącząca w sobie elementy baśni i realizmu, poruszająca tematy społecznej nierówności, tradycji oraz instytucji rodziny.
Akcja nowego filmu jednego z najciekawszych aktualnie tureckich reżyserów Emina Alpera rozgrywa się w niewielkiej wiosce w środkowej Anatolii. Zgodnie z lokalną tradycją zwaną „besleme” każda z trzech tytułowych córek w nadziei na lepsze życie „zaadoptowana” zostaje przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służącej.

 

 

 

 

Komentarze

komentarze

3 Replies to “SIERPNIOWE PREMIERY FILMOWE”

  1. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
    Very useful info specifically the last part :) I care for such info
    a lot. I was seeking this certain info for a very long time.
    Thank you and good luck.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook IconTwitter IconŚledź nas n Instagramie!Śledź nas n Instagramie!

Korzystając z tej witryny akceptujesz politykę prywatności więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close