oswobodzenie-silnej-kobiety_okladkaDzisiaj chciałabym pokazać Wam książkę, która jest jednocześnie pradawną opowieścią, modlitewnikiem, skarbnicą kobiecej mądrości oraz przepiękną afrimacją Matki Boskiej. To lektura dla każdego, kto poszukuje w życiu siły do działania, mądrości, czasem drogowskazu lub kogoś, kto weźmie nas za rękę i pokaże właściwą drogę. „Oswobodzenie silnej kobiety” ma wydźwięk ponadczasowy i uniwersalny, raz przeczytane zostaje w pamięci na długi czas i sprawia, że nasze myśli zaczynają uciekać ku sprawom ostatecznym.

Książka rozpoczyna się błogosławieństwem Totus Tuus. Autorka opowiada, że Matka Boska znana jest na całej kuli ziemskiej pod różnymi imionami i postaciami, a Jej kult nie słabnie. Nazywa Ją Doskonałą Mentorką, która wiedzie ludzi ścieżkami ich przeznaczenia. Jest Ona czystym dobrem i bezgraniczną miłością. Religijne wywody mieszają się z historiami z prywatnego życia Clarissy – dowiadujemy się z niej m.in., że w okresie dziecięcym chciała wstąpić do klasztoru, możemy prześledzić w jaki sposób remontowała swój dom (z pijakiem i co wynikło z tej niecodziennego zdarzenia), czytamy o jej pierwszym spotkaniu z Panią Świata

Ujrzałam wodną panią zbliżającą się do mnie. Niebo za jej plecami pokryte było czerwienią zachodu słońca, nad jej głową przeleciał niczym Duch Święty biały ptak. Czułam, ze widzę dawno utraconą krewną, którą kiedyś bardzo kochałam, i że tęskniłam za nią bezmiernie od zawsze. Byłam tak uradowana, że ją widzę, iż próbowałam pobiec do niej przez wodę, ale ona zawołała do mnie:”Nie, nie! Ja pobiegnę za tobą!” 

„Oswobodzenie silnej kobiety” pokazuje, że trzeba czerpać mądrość i doświadczenie od naszych przodkiń oraz kultury, w której zostaliśmy wychowani. W tej książce tradycja uzdrawiających opowieści łączy się ze współczesną codziennością. Książka oferuje bogactwo różnorodności – od opowieści, po modlitwy, litanie i poezję. Spójny wywód autorki został opatrzony intrygującymi ilustracjami, które przykuwają uwagę odbiorcy już od pierwszej chwili. Warto zatrzymać się jeszcze na chwilę nad szatą graficzną utworu – stonowana, spójna kolorystyka, piękna obwoluta (która jednocześnie chroni książkę przed zabrudzeniem), twarda oprawa, to wszystko sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością.

 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu

logo-zysk