Kalendarium czerwiec 2015Najbliższy miesiąc obfituje w liczne imprezy kulturalne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie i najbliższych. Spośród szerokiej oferty, wybrałyśmy te wydarzenia, które zwróciły naszą szczególną uwagę. Zachęcamy zatem do lektury i uczestnictwa!

02.06. – Spotkanie z Martą Kopeć – WARSZAWA

Serdecznie zapraszamy pasjonatów literatury do Pałacu Młodzieży na spotkanie z debiutującą autorką Martą Kopeć. Spotkanie autorskie będzie połączone z promocją książki „Turkusowa dusza”.

Szczegóły na temat wydarzenia są na stronie Wybierz Kulturę

02.06. – 4 urodziny Funk&Jazz Session w Harendzie – WARSZAWA

Klub Harenda zaprasza wszystkich fanów jazzu chętnych świętować jubileusz w doborowym towarzystwie, przy akompaniamencie muzycznym. Na gości czekać będą liczne niespodzianki.

Opis wydarzenia jest na stronie Wybierz Kulturę 

03.06. – Spotkanie autorskie z Januszem Płońskim – WARSZAWA

Na spotkanie z autorem książki „Janusz Płoński kandydat na prezydenta” i współtwórcy scenariusza serialu „Alternatywy 4” zaprasza Psycho Books&Cafe. Spotkanie poprowadzi dr hab. Jacek Wasilewski.

Szczegóły znajdziecie na stronie Wybierz Kulturę 

06.06. – Przywieź mebelek i pomaluj. Warsztaty stylizacji mebli – KRAKÓW

Lubicie styl rustykalny lub vintage we wnętrzach? Chcecie zmienić niewielkim kosztem swoją aranżację? Być może czujecie w sobie duszę artysty? Jeśli tak, mamy dla Was idealną propozycję! Odwiedźcie pracownię PatyNowy i stwórzcie swoje własne niepowtarzalne meble.

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie PatyNowy 

11.06. – IT Future Expo 2015 – WARSZAWA

Jeżeli Wy lub ktoś z Waszych bliskich pracuje w branży IT lub tą dziedziną się interesuje, koniecznie odwiedźcie Stadion Narodowy w Warszawie! Na zwiedzających czeka przeszło 100 wystawców z tegoż właśnie sektora. To doskonały moment na zawarcie kontaktów w kraju i za granicą. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie IT Future Expo

12.06. – Industrial Rave – otwarcie Industriady – KATOWICE

Pierwszy raz święto Szlaku Zabytków Techniki zostanie zainaugurowane całonocną imprezą, która wprowadzi w wyjątkowy nastrój i przywoła ducha rave’ów. Poza koncertami zobaczyć będzie można dwie wystawy. Zapraszamy zatem do Walcowni Cynku w Katowicach – Szopienicach.

Więcej szczegółów jest na stronie Silesia Kultura 

12-15.06. Baltic Tall Ships Regatta 2015 – SZCZECIN

Jeśli uwielbiacie morze, żagle i szanty, nie może Was zabraknąć na tym wydarzeniu! W tym czasie Wały Chrobrego zamieniają się w magiczne miejsce, które przeniesie w inny wymiar. Ponadto przy brzegu pojawi się blisko 50 dużych żaglowców.

Więcej przeczytacie na stronie Morze przygody

14.06. – Koncert Muzyczny życiorys Franka Sinatry – WROCŁAW

Ten porywający spektakl powstał w efekcie zafascynowania twórczością i życiem legendarnego piosenkarza i aktora o emocjonującym głosie. W trakcie widowiska, goście przeniosą się do Las Vegas z w lat 50-tych i 60-tych, gdzie prym wiodły jazz i swing.

Chętnych zapraszam na stronę wydarzenia, czyli Koncertomania 

14.06. – Myślnik. Warsztaty kreatywności z humorem – KRAKÓW

Szukasz niebanalnych pomysłów? Spójrz na problemy od śmieszniejszej strony! Zapraszamy na niezwykłe warsztaty kreatywności dla dzieci i dorosłych. Nauczycie się szukać nieszablonowych pomysłów i pokonywania twórczej blokady.

Zainteresowanych odsyłam na stronę organizatora Bajla 

18.06. – Kabaret Skeczów Męczących – WARSZAWA

Zapraszamy na występ grupy kabaretowej, którą charakteryzuje wyjątkowa energia i radość tworzenia. Jeśli szukacie dużej dawki dobrego humoru i pozytywnych emocji, koniecznie przyjrzyjcie się temu wydarzeniu. Bilety można kupić w Kuźni Kulturalnej.

Szczegóły znajdziecie na stronie Wybierz Kulturę

20-21.06. – Pokazy Fontanny – WROCŁAW

Wrocławska Fontanna to jedna z głównych atrakcji miasta, dlatego przyciąga rzesze turystów. Zlokalizowana w Parku Szczytnickim zachwyca swoim pięknem. Już niebawem rozpocznie się sezon jej regularnych pokazów.

Szczegóły są na stronie Hali Stulecia 

21 -26.06. – 50 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej – MIĘDZYZDROJE

Proponowany Festiwal wpisał się już w tradycję cyklicznych imprez kulturalnych wybrzeża. Na tym międzynarodowym wydarzeniu posłuchać będzie można muzyki dawnej, współczesnej muzyki chóralnej zagranicznej i polskiej i muzyki dziecięcej.

Więcej informacji jest na stronie Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej

24.06. – Koncert jazzowy Marysi Sadowskiej „Jazz na ulicach” – WARSZAWA

Marysia Sadowska ma na swoim koncie przeboje znane w całej Polsce. Na scenie muzycznej jest obecna od przeszło 20 lat. Z lekkością łączy takie gatunki jak funk, jazz, pop i muzykę elektryczną. Jeśli macie ochotę na prawdziwą muzyczną ucztę – zapraszamy!

Szczegóły znajdziecie na stronie Wybierz Kulturę

24.06. – Spektakl „Kogut w rosole” – KRAKÓW

Krakowski Teatr Scena STU zaprasza na słodko – gorzką komedię, która w humorystyczny sposób ukazuje męską przyjaźń, trudność podejmowania decyzji i wiarę w rzeczy niemożliwe. Założenie przez kilku zdesperowanych mężczyzn grupy striptizerskiej musi obfitować w wiele zabawnych sytuacji!

Więcej znajdziecie na stronie Krakowskiego Teatru Scena STU 

27.06. – 17 Wielki Turniej Tenorów – SZCZECIN

Tuż przed samymi wakacjami zachęcamy do odwiedzenia dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich, gdzie odbędzie się coroczny koncert, podczas którego wystąpią znakomici śpiewacy operowi z różnych stron Europy. To doskonała okazja, by posłuchać znanych arii operowych.

Więcej znajdziecie na stronie Opery na Zamku w Szczecinie

27.06. – Dream Theater na Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition – KATOWICE

Tym razem coś dla fanów muzyki rockowej. Amerykański zespół Dream Theater już niebawem gościć będzie w katowickim Spodku. Występ będzie pokrywał się z 30. rocznicą istnienia zespołu, co nadaje występowi wyjątkowości.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Metal Mind

Wszystkim Czytelnikom życzymy wiele zabawy i radości z uczestnictwa!