Ludzie zawsze marzyli o lądowaniu na księżycu. Już dziś możecie powalczyć o niesamowitą książkę  od Wydawnictwa Bez Fikcji, przedstawiającą to wiekopomne wydarzenie.

Fragment recenzji: „Ścigając księżyc” nie jest lekturą ograniczoną do opisu zdobywania tytułowego ciała niebieskiego. Traktuje o grosie działań i pracy wielu ludzi mających na celu postawienie człowieka na odległym o 384 000 kilometrów satelicie, jednak w dużej mierze poświęcona jest wyścigowi kosmicznemu toczącemu się między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. Działania obu mocarstw stały się częścią polityki „zimnej wojny” i opierały się na dążeniu do szeroko rozumianej eksploracji kosmosu. Rakiety, które miałyby wyprowadzać astronautów z przestrzeni ziemskiej, mogłyby z założenia służyć także do ataków nuklearnych. Technologia satelitarna znalazłaby również zastosowanie jako narzędzie zwiadowcze – zresztą już w 1955 roku Biały Dom zatwierdził plan umieszczenia na orbicie satelity (pierwszego w historii), który – według planu prezydenta Dwighta Eisenhowera – ulokowany nad krajami bloku wschodniego byłby dodatkowym instrumentem zwiadowczym. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę, odpowiedz na pytanie:

Jakie byłyby pierwsze słowa, które jako astronauta wypowiedział(a)byś lądując na księżycu?

W konkursie może wziąć udział osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu poprzez umieszczenie oświadczenie odpowiedzi na pytanie konkursowe wraz z oświadczeniem o powyższym: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu”.

Odpowiedź wraz z oświadczeniem należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 2 do 16 sierpnia 2019 roku.

Nagrody:

1x książka „Ścigając Księżyc. Naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmiczną” Roberta Stone’a i Alana Andersa

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo NieZwykłe

Koszt wysyłki pokrywa wydawnictwo.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ