Wiedźma obudziła się i wyruszyła w świat. Anna Sokalska w kontynuacji „Opowieści z Wieloświata” przedstawia intrygę, która zachwiała równowagą świata i uwolniła demony.

W spokojnym dotąd Wrocławiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. To piekne miasto gości w swych progach wąpierza, wilkołaka oraz samego Borutę i Rokitę. Gwiazdy układają się w złą wróżbę, a wkrótce mają zostać złożone kolejne ofiary – żertwy. Prokurator Dębska i komisarz Majka podejrzewają handlarzy organami, ale Anastazja Omyk oskarża wyznawców słowiańskiego bożka. Kto ma rację? Czy za zabójstwami istotnie stoją nadprzyrodzone istoty?

Co było przed „Wiedźmą”?

Podobnie jak w pierwszym tomie „Opowieści z Wieloświata”, Anna Sokalska stworzyła tutaj niezwykłą wizję Wieloświata, na który złożyły się postaci ze słowiańskich legend. Żertwę i Wiedźmę można czytać w dowolnej kolejności. Mimo że Wiedźma ukazała sie pierwsza, to Żertwa nie opisuje dalszych losów Jasnej, lecz pokazuje, co działo się przed historią opisaną w pierwszym tomie serii. Na rozwiązanie wszystkich tajemnic trzeba poczekać, przyniesie je bowiem dopiero ostatnia część. Dawne historie budzą się z długiego snu, a uśpione dotąd moce wypełniają ulice współczesnego świata. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami… Tak emocjonującej rozgrywki nie można przegapić.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: