Pamiętacie „Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”? Tym razem para ilustratorów przygotowała dla Was atlas zwierząt, które zamieszkują ich ogród i jego okolicę.

Co autorzy przygotowali tym razem dla swoich czytelników? Jest to aż dziewiętnaście różnych zwierząt, które możecie spotkać w ogrodzie, na łące czy też podczas leśnych spacerów. Są ssaki i płazy, gryzonie mniejsze i większe, duże i małe ssaki, drapieżniki. Znajdziecie tu ślimaka, kunę, ryjówkę, kreta, lisa, jeża, rzęsorka, mysz, bobra, zająca, nietoperza, żabę, sarnę, łasice, jaszczurkę, ropuchę, borsuka, wiewiórkę i dzika. A na koniec zobaczycie leśne przedszkole, czyli gromadkę dzieci leśnych zwierząt. Będziecie mogli sprawdzić, czy są podobni do swoich rodziców.

Jak poprzednio, każdy z gatunków zwierząt został przedstawiony w wyjątkowy sposób na dwóch sąsiadujących ze sobą stronach. Jedną z nich zajmuje kolaż z przeróżnych tkanin, przedstawiający danego zwierzaka. Natomiast druga strona to informacje o danym zwierzęciu oraz kolejne ilustracje jego przedstawiające. Będą to zdjęcia tego gatunku w naturze, rysunki, szkice oraz zdjęcia danego zwierzaka wykonanego z masy papierowej, choć wyglądającego niemal jak żywe osobniki.

Po raz kolejny atlas został wydany w przepięknej i solidnej oprawie, w postaci książki złożonej z grubych, tekturowych, pełnych koloru kart. Idealnie nada się on zarówno dla tych młodszych, jak i tych nieco starszych czytelników.

W serii, oprócz „Małego atlasu motyli” i „Małego atlasu zwierzaków”, dotychczas ukazał się również „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu