el-salvador-costa-del-solSłoneczne promienie ogrzewające przez 325 dni w roku, długie plaże o miękkim białym piasku i bajkowe widoki sprawiają, iż szukający relaksu turyści chętnie wybierają Costa del Sol jako idealny kierunek na wczasy. Popularne i stosunkowo tanie oferty „last minute” sprawiają zaś, iż coraz więcej turystów może sobie pozwolić na egzotyczny urlop na południu Hiszpanii.

Co warto zobaczyć na Costa del Sol? – atrakcje turystyczne regionu

Spędzając wczasy na wybrzeżu warto przede wszystkim zawitać do Granady, której symbolem stał się potężny mauretański kompleks pałacowy Alhambra, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje również Malaga, słynąca m.in. z prezentującego liczne zbiory muzeum Picassa oraz twierdzy Alcazaba. Metropolia swoją popularność zyskała także dzięki tradycyjnemu i wysokiemu jakościowo winu Malaga. Zwiedzając region, nie można też zapomnieć o wspaniałej Kordobie z twierdzą Alkazar.

Białe plaże i przejrzysta woda o pięknej lazurowej barwie tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz, który na długo pozostaje w pamięci. Miłośnicy słonecznych kąpieli oraz pasjonaci sportów wodnych, którzy pragną doznać dreszczyku emocji poczują się na Costa del Sol jak w raju. Nurkowanie, surfing i kitesurfing dodadzą sporego zastrzyku adrenaliny i pozwolą przeżyć niezapomniane wrażenia. Najchętniej wybierane przez turystów kurorty na Costa del Sol, to m.in.: Marbella, Benalmadena czy Fuengirola.

Last minute: na Costa del Sol – dlaczego warto skorzystać?

Oferty „na ostatnią minutę” stają się coraz bardziej popularne wśród osób pragnących podróżować na Costa del Sol po stosunkowo niskich kosztach. Taki wybór pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie wycieczki i przeznaczyć ją na inne wydatki w trakcie pobytu. Słońce, bajkowe widoki i egzotyczna roślinność sprawiają zaś, iż wiele osób pragnie spędzić swój urlop właśnie na Costa del Sol. „Last minute” jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób o skromniejszym budżecie.

Długie piaszczyste plaże, największa liczba dni słonecznych w Hiszpanii oraz możliwość uprawiania licznych sportów wodnych sprawia, iż Costa del Sol jest co roku chętnie odwiedzanym regionem, przez podróżników z różnych państw świata. Wspaniałe bogactwo kulturowe południa Hiszpanii zachwyca zaś osoby zainteresowane andaluzyjską historią.