687015-minimalizm-dla-zaawansowanychMyślicie czasami jak sprawić, żeby życie było łatwiejsze? Mieliście ochotę wprowadzić zasady, żeby bardziej czuć i więcej widzieć? Szczególnie te rzeczy, które są na co dzień przykryte ogromem obrazów. Mieliście ochotę wprowadzić w swoją codzienność więcej prostoty? Jeżeli tak, to książka dla was.

„Minimalizm dla zaawansowanych” Anny Mularczyk-Meyer to książka o samoświadomości. Świadomości siebie, swojego ciała, upodobań, dążeń. Autorka przedstawia minimalizm jako narzędzie nie tylko do oczyszczenia otoczenia z nadmiaru, ale też do odnalezienia swojego prawdziwego ja.

Wiosna to idealny czas na zmiany. Ta książka może do tego zmobilizować. Kiedy skończycie ją czytać, będziecie mieli ochotę otworzyć wszystkie szafki i zacząć od nowa proces oczyszczania. Zrobicie to z innymi ideami w głowie. Książka oprócz tego, że pomaga poukładać sobie wszystko, otworzy wam oczy na inne sfery życia, których dotychczas nie zauważaliście. Pomyślcie sobie, czy potrafilibyście spakować dom do jednej walizki? Warto dążyć do takiego stanu. Warto nauczyć się nieprzywiązywania do przedmiotów i ustalić idealny, potrzebny stan posiadania.

Znajdziecie w książce rozwiązanie na szaleństwo, które dominuje w naszym życiu. Gromadzenie przedmiotów, ogrom zajęć, ogrom zajęć naszych dzieci. To tak jakbyśmy prześcigali się z innymi. Kto więcej. To tak jakbyśmy chcieli zobaczyć ile wytrzymamy. Lektura pomoże zastanowić się nad codziennością. Nad sensem wszystkiego.

To bardzo dobra lektura dla osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu. Jej przeczytanie może stanowić niejako pierwszy krok w stronę łatwiejszego jutra.

Jeżeli chcecie poczytać więcej o minimalizmie to polecam prosty blog Anny Mularczyk – Meyer.

Prosty blog jest najstarszym w Polsce blogiem poświęconym tematyce minimalizmu i prostoty, prowadzonym nieprzerwanie od sześciu lat. Dawniej nosił nazwę „Minimalistka” i początkowo był zapisem zmagań z przytłaczającym nadmiarem zgromadzonych rzeczy.

Anna Mularczyk – Meyer 

Kim jest Anna Mularczyk – Meyer? 

Z zawodu jest tłumaczką. Tłumaczy głównie z języka hiszpańskiego i francuskiego, czasem także z angielskiego.

DSC_0010
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy:
pobrane