To już dziewiąta z dwudziestotrzytomowej serii o wyprawach żubra Pompika i jego rodziny. Jeszcze wiele przed nimi, ale dziś goszczą w Drawieńskim Parku Narodowym.

Żubrza rodzina z Białowieskiego Parku Narodowego przebywa nadal w północno – zachodniej części Polski. Podczas zwiedzania Drawieńskiego Parku Narodowego, spotykają zamieszkującą tamtejszą rzekę Drawę, wydrę.

Co tym razem odkryją przed Wami żubry? Mnóstwo ciekawych informacji o tym parku. Między innymi to, jakie bardzo rzadkie rośliny porastają tereny Drawieńskiego Parku Narodowego. Poznacie wydrę, która jest symbolem parku oraz jej codzienne życie. Oczywiście nie zabrakło najważniejszych informacji do zapamiętania z tej wyprawy.

Z wkładki „Poznawaj z Pompikiem” dowiecie się, jak niezwykłym zwierzęciem jest wydra i o kilku bardzo przydatnych jej na co dzień cechach budowy ciała. Oczywiście będzie tam też mapa, na której znajdziecie wszystkie dotychczas odwiedzone parki narodowe, jak i te, które żubry mają dopiero w planach odwiedzić.

Już wkrótce kolejna wyprawa, do ostatniego w tej części kraju, Wielkopolskiego Parku Narodowego.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu