Tęskniliście za Pompikiem i jego rodziną? Wracamy z kolejnymi książeczkami z serii o wyprawach przesympatycznej rodziny żubrów.

Żubr Pompik wraz z rodzicami, Poradą i Pomrukiem oraz siostrą Polinką docierają nad Morze Bałtyckie, do Wolińskiego Parku Narodowego umiejscowionego na północno – zachodnim krańcu Polski.

Żubrza rodzina jest już na swojej siódmej wyprawie. To siódmy park narodowy, na ich mapie i pierwszy, aczkolwiek nie ostatni, w tej części naszego pięknego kraju.

Czego dowiecie się z tej przygody żubrów? Oczywiście przede wszystkim najważniejszych informacji o Wolińskim Parku Narodowym. O jego niezwykłych i charakterystycznych elementach krajobrazu, czyli klifach i Jeziorze Turkusowym. O symbolu parku, czyli orle bieliku i goszczącej na bałtyckim wybrzeżu foce szarej.

Nie zabrakło oczywiście stałego elementu, jakim jest mapa wypraw Pompika i jego rodziny oraz wkładki z serii „Poznawaj z Pompikiem”, a w niej najważniejszych informacji o orle bieliku. Na samym końcu, tradycyjnie znajdziecie skrót najważniejszych informacji do zapamiętania z tej wyprawy.

Już za chwilę poznacie kolejną przygodę rodziny żubrów. Tym razem wybiorą się do Parku Narodowego „Ujście Warty”. Bądźcie czujni.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu