Przed Wami ósma wyprawa żubra Pompika i jego rodziny. Tym razem odwiedzają Park Narodowy „Ujście Warty”.

Ósmym parkiem narodowym na trasie niezwykłej wyprawy rodziny żubrów z Puszczy Białowieskiej, jest Park Narodowy „Ujście Warty”. A wraz z tą wyprawą, mnóstwo nowych informacji na temat pięknych miejsc ochrony przyrody w naszym kraju.

Każda przygoda Pompika i jego żubrzej rodziny to garść najważniejszych informacji o danym parku narodowym. To nie tylko doskonałe źródło podstawowej wiedzy dla dzieci. To również wielokrotnie znakomite źródło wiedzy i zachęta do jej pogłębiania dla rodziców czy dziadków, którzy ze swoimi pociechami książeczki te czytają.

O czym dowiecie się z historii wyprawy do Parku Narodowego „Ujście Warty”? Poznacie najbardziej charakterystyczny element tego parku, czyli podmokłe łąki. To właśnie one są domem dla niezliczonych gatunków ptaków: gęsi, kaczek, łabędzi i innych ptaków wodnych. Poznacie również symbol parku. Autor nie zapomniał o skrócie najważniejszych informacji do zapamiętania z tej wyprawy.

Z wkładki „Poznawaj z Pompikiem” dowiecie się, czym jest klucz gęsi, a dzięki mapie, będziecie mogli zobaczyć gdzie ten park się znajduje. Może kiedyś sami wybierzecie się na podobną wyprawę jak Pompik i jego siostra oraz rodzice.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu