Nasza przesympatyczna rodzina żubrów wybrała się na wyprawę do kolejnego parku narodowego. Tym razem jest to Park Narodowy „Bory Tucholskie”.

Kolejnym parkiem na mapie wyprawy żubrów jest Park Narodowy „Bory Tucholskie”. Co ciekawego tym razem zobaczą? Kogo spotkają? Spacerując pomiędzy ogromnymi sosnami, spotkali jelenia, który opowiedział im nieco informacji na temat puszczy, oprowadził po lesie i poznał z rzęsorkiem, lokalnym najgroźniejszym drapieżnikiem.

Kolejna wyprawa, to kolejne ciekawostki na temat piątego już parku narodowego. Tym razem Tomasz Samojlik w przystępny dla dzieci sposób, opowiada o Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. Poznajemy żyjące tu dawniej i obecnie gatunki czy rośliny rosnące w parku. Dużo miejsca autor poświęcił na przedstawienie niewielkiego lokalnego drapieżnika, czyli rzęsorka. To właśnie to niezwykle ciekawe zwierze jest bohaterem znajdującej się na wkładce serii „Poznawaj z Pompikiem”.

Nie zabrakło tu również podstawowych informacji o samym parku, a także podsumowania informacji, które zapamiętaliśmy z tej wyprawy.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu