Pamiętacie przesympatyczną rodzinę żubrów, stworzoną przez Tomasza Samojlika? Wróciła i odwiedza kolejne parki narodowe. Na początek udają się do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Żubrza rodzina ponownie wybrała się na wyprawę. Pompik wraz z rodzicami, spacerując pomiędzy starymi drzewami Kampinoskiego Parku Narodowego. Spotkali tam dzięcioła, muchołówkę, łosia i rodzinę borsuków, która opowiadała im o swoim podziemnym królestwie budowanym przez pokolenia borsuków.

To już czwarta wyprawa, na którą Tomasz Samojlik zabiera wszystkie dzieci i ich rodziców. Wyprawa edukacyjna dla każdego, zarówno najmłodszych, jak i tych starszych, bo również rodzice mogą zasięgnąć wiedzy na temat Kampinoskiego Parku Narodowego.

Jak poprzednio, znajdziecie tu ogólne informacje o samym parku narodowym oraz jego symbolu. A jest nim żyjący na kampinoskich mokradłach łoś. W środku również znajdziecie mapkę podróży żubrzej rodziny, wraz z zaznaczeniem obecnego parku, a także możliwością zaznaczenia posiadanych książek z serii. Po jej drugiej stronie znajdziecie informację z serii „Poznawaj z Pompikiem”, a tym razem są to wiadomości o tym, jak mieszkają zwierzęta w parku.

Oczywiście całości dopełniają piękne ilustracje, które trafią do nawet najmłodszych czytelników. Ich autorem, tak jak i autorem treści, jest Tomasz Samojlik.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu