Za nami kolejna książka o przygodach słonia w kratkę. Kto jest ciekawy, jakie przygody spotkają Elmera i jego przyjaciół w tytule „Elmer i wyjątkowy dzień” Davida McKee? Myślę, że osoby, które już poznały tego zabawnego słonia nie będą wahały się ani chwili, by po nią sięgnąć, a co z resztą Czytelników? Cóż, wiadomość od mojego dziecka: „Elmer jest fajny i trzeba go przeczytać”.

Elmer jest wyjątkowo mądrym i rozsądnym słoniem. Zawsze każdemu służy radą, spróbuje znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Ma poczucie humoru i nie da się go nie lubić. Jest jednym z ulubionych książkowych bohaterów wielu dzieci na całym świecie. A czym jest wyjątkowy dzień, do którego przygotowują się zwierzęta?

Co się zmieni w Dniu Elmera?

Co roku słonie organizują barwną paradę z okazji Dnia Elmera, nie inaczej jest teraz. Bawią się przy tym wyśmienicie, niestety, tylko one. W ogóle nie zwracają uwagi na to, że zachowują się bardzo głośno i tylko one dobrze się bawią. Pozostałe zwierzęta w dżungli są coraz bardziej zdenerwowane i zwracają się o pomoc do Elmera. Po nieudanych próbach uciszenia swoich przyjaciół, słoń wpada na inny pomysł. Taki, który usatysfakcjonuje wszystkich. Jesteście ciekawi jaki? Jak się okazuje, lew, tygrys, małpy i pozostałe zwierzęta także mogą Elmera zaskoczyć.

„Jednak dziesięć minut później zrobił się jeszcze większy harmider.

– Słuchajcie, mam pomysł – zaczął tajemniczo Elmer.

– Co tylko zechcesz – zgodziły się słonie, nie przerywając przygotowań. – To twój dzień”!

Podobnie jak inne książki z tej samej serii, „Elmer i wyjątkowy dzień” to wielość barwnych ilustracji, poczucie humoru i nauka rozwiązywania konfliktów. Rysunki są proste i przyjemne w odbiorze. W zasadzie wszystkie tytuły z Elmerem są ciepłe i optymistyczne. Nie inaczej jest w tym przypadku. Gwarantuję, że jego lektura będzie stanowiła mile spędzony czas. Myślę, że same zdjęcia zawartości będą do tego zachęcały, a jestem przekonana, że treścią też nikt nie będzie zawiedziony.


Za książkę do recenzji dziękujemy: