Nadchodzi czas Wiedźmy! To pierwszy tom cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”, napisany przez polską pisarkę Annę Sokalską. Autorka przenosi nas do czasów wiedźm i średniowiecza, tworząc tym samym magiczną i niepowtarzalną historię. 

Obłożona klątwą młoda wiedźma Jasna budzi się po pięciuset latach snu. Początkowo ma problem z adaptacją w nowym świecie (wszak żyła w czasach późnego średniowiecza), ze zrozumieniem otaczającej ją, zupełnie nowej rzeczywistości, tak innej od tej, którą zapamiętała. Pozbawiona mocy i samotna wiedźma postanawia się zemścić za wyrządzone jej krzywdy.

Opowieści z Wieloświata

Jasna spotyka we współczesnym Wrocławiu wiele istot krążących między światami: zmorę-uciekinierkę, szamana z przypadku i  anioła niezadowolonego z nowych obowiązków, a także inne demony, duchy i chochliki. Każdy z nich zmaga się z własną przeszłością, a Los wciąga ich w nieczystą rozgrywkę o ludzkie dusze i przygotowania do końca świata. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie dawniej ścierały się ze sobą siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami… Czy Jasna uwolni od klątwy? Czy odzyska swoje moce? I czy uda się jej dokonać upragnionej zemsty?

 

Z dala od wścibskich spojrzeń ćwiczyła się w swoich magicznych talentach, uzdrawiała leśne zwierzęta i puszczała nad wodą błędne ogniki, które na jej polecenie przybierały niby-ludzkie kształty i odgrywały wymyślane przez nią opowieści o dalekich lotach nad wierzchołkami sosen, o szczytach gór kryjących zapomniane grobowce i nieprzemijających, rozgwieżdżonych nocach. 

 

Opowieść o wiedźmie

Wiedźma to intrygujące rozpoczęcie cyklu „Opowieści z Wieloświata”. Nie brakuje w nim tajemnic, niepewności, magii oraz całej plejady postaci ze słowiańskich legend. Fani powieści z cyklu urban fantasy oraz słowiańskich klimatów z pewnością będą usatysfakcjonowani tym tytułem. Dzięki przyjemnemu i lekkiemu stylowi pisania Autorki, powieść czyta się bardzo szybko, właściwie się przez nią płynie i nie wiadomo kiedy mamy przeczytaną całą książkę.

Okładka Wiedźmy jest bardzo przyjemna dla oka. Zawiera w sobie tajemniczość i mistycyzm, pasuje do treści. Jest eteryczna, nie można od niej oderwać wzroku.

W przygotowaniu są kolejne dwa tomy cyklu: Żerwa oraz Kuglarz.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: