dzunglaJestem wielką fanką kolorowanek dla dorosłych. Uważam, że stanowią doskonałą terapię odstresowującą po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni. Prym wśród autorów tych cieszących oko i serce książeczek wiedzie Johanna Basford — królowa kolorowanek. Jesteście ciekawi, jakie atrakcje tym razem przygotowała dla fanów swojej twórczości w kolorowance „Magiczna dżungla”?

Basford przenosi nas w świat zaczarowanej dżungli – lasu deszczowego pełnego przedziwnych roślin i zwierząt. Można tam spotkać żaby, kolibry, małpki, waleczne tygrysy i wiele innych żyjątek. Kreska za kreską możemy wypełnić je kolorem, ożywić wedle naszego uznania. Osoby, które mają zdolności plastyczne mogą zmienić obrazki w prawdziwie dzieła sztuki.

Mieszkańcy wesołej dżungli zostali bardzo misternie i precyzyjnie wykonani, tak by maksymalnie absorbować całą uwagę malującej ją osoby. Warto podkreślić, że Basford wzięła sobie do serca sugestie fanów i zmodyfikowała niektóre elementy, np. skonstruowane przez nią zwierzątka nie są już tak mikroskopijne jak te z kolorowanki „Zaginiony ocean”, dzięki czemu nie powinno być problemów z nieestetycznym wyjeżdżaniem za linię.

„Magiczna dżungla” przykuwa uwagę różnorodnością: znajdują się w niej zarówno proste kolorowanki, jak i te bardziej rozbudowane i trudniejsze do pokolorowania. Zawiera piękne obrazki ze słoniami, krokodylami, małpami, papugami, a także wodospadami. Wisienkę na torcie stanowią skomplikowane wzory z motywami roślinnymi, mandale oraz charakterystyczne dla autorki zwierzęta z liści i kwiatów.

dzungla

Najnowsza kolorowanka Johanny Basford jest pod każdym względem dopracowana. Bawi, uczy i łączy pokolenia. Idealnie sprawdzi się jako prezent zarówno dla młodszej, jak i starszej osoby. Pozwoli rozbudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz wyciszy osoby dorosłe. To doskonała propozycja dla osób w każdym wieku.

Ze egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu

nasza-ksiegarnia-300x171