Duchowe życie psów Andrew Root napisał, gdy odszedł jego czarny labrador Kirby. To idealna pozycja, by porozmawiać z dziećmi o tym, czy ich ukochane czworonogi pójdą do nieba. To także znakomite studium do przemyśleń dla dorosłych na temat psiej wierności i bezwarunkowej miłości do człowieka.

Książka ta to w dużej mierze poszukiwanie duchowości psa, stawianie pytań i szukanie odpowiedzi. Autor podpiera się masą badań i teorii, ale przeplata to swoimi wspomnieniami dotyczącymi czworonogów, dzięki czemu książkę czyta się płynnie i bez większych problemów. Jeśli nie lubicie stricte popularno-naukowych pozycji, nie musicie się martwić – Duchowe życie psów z pewnością do nich nie należy.

Psy, tak samo jak ludzie, przez całe życie odczuwają potrzebę tworzenia trwałych relacji.

Czy istnieje psia duchowość?

Andrew Root, wspomagając się biologią, historią i teologią tłumaczy w jaki sposób pies i człowiek na przestrzeni dziejów nawiązali tak wspaniałą relację. Jeśli jesteście zapalonymi miłośnikami czworonogów i chcecie dowiedzieć się wiecej o swoich pupilach, to nie możecie ominąć tej pozycji. Nie spotkałam podobnej publikacji na rynku i bardzo sie cieszę, że Wydawnictwo Kobiece zdecydowało się wydać Duchowe życie psów w naszym kraju.

Możemy traktować psa jak zwierzę o prymitywnych instynktach, bez przerwy czegoś się od nas domagające i brudzące kanapę, na którą tak ciężko pracowaliśmy. Możemy też jednak widzieć w nim duchowego przewodnika i uzdrowiciela, który pomaga nam doświadczyć wieczności czającej się w każdej chwili.

Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: