„Różany eter” Julia Gambrot

Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy belle époque! Różany eter Julii Gambrot to świetny debiut literacki. To również znakomita powieść o kobiecie, która wyprzedzała swoje czasy i nie bała się spełniać marzeń.

Jest początek XX wieku. Akademia Medyczna po raz pierwszy otwiera swoje drzwi dla studentek. Jedną z nich jest wychowanka sierocińca, Róża Zimmerman, której udało się dostać na studia medyczne. Poza nią na roku są tylko dwie kobiety. Zaczynają one trudną walkę w męskim świecie, w którym muszą pracować dwa razy ciężej, by pokazać, że nie znalazły się w nim przypadkiem.

Miłość i medycyna

Kobiety przeżywają pierwsze miłości i mierzą się z własnymi słabościami.  Od zawsze czuły, że ich misją jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Róża zaś dodatkowo usilnie próbuje rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia. Czuje, że ktoś ją bacznie obserwuje, a od tajemniczego darczyńcy otrzymuje pewien prezent. W mieście robi się gęsta atmosfera, bowiem dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, narasta psychoza i strach, a gazety piszą o tajemniczym człowieku w masce… Kim on jest? Kim jest Róża i co ich łączy?

Powiew świeżości

Różany eter to  połączenie powieści historycznej z wątkiem romantycznym i kryminalnym. Julia Gambrot dodała do tego mnóstwo ciekawostek ze świata medycyny i lekkie pióro, okrasiła dodatkowo mistycznym belle epoque, tworząc tym samym magiczną książkę dla kobiet. A Wydawnictwo Lira dodało do tego przepiękną okładkę, która współgra z magią opowieści zawartej na kartach książki. Różany eter to powieść wyjątkowa, którą każda kobieta powinna przeczytać. To opowieść o kobiecej sile, wierze w swoje ideały i pogoni za marzeniami. 


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: