Powieść „Biała Róża, Czarny Las” ma dziś swoją premierę i z tej okazji mamy dla Was również konkurs, w którym możecie wygrać jej egzemplarz.

Fragment recenzji: Powieść Dempseya jest historią niezwykle przejmującą i trzymającą w napięciu – dosłownie – do ostatniej strony. Poświadcza o dramacie wojny, ale i pokazuje człowieka per se. Groza wojenna, napięcie i strach niejednokrotnie wypaczają moralność oraz obnażają prawdziwe ludzkie oblicze. Nikt ani nic nie daje się określić i ocenić jednoznacznie.  Mimo klarownego i zdecydowanego napiętnowania nazizmu, naczelne postacie stworzone przez autora nie postępują bezsprzecznie dobrze czy też źle, lecz bez wątpienia: kierują się idealizmem, który zauważalnie cenniejszy jest nawet od chronienia własnego życia. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę, odpowiedz na pytanie:

Czym powinna się cechować dobra powieść historyczna?

W konkursie może wziąć udział osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu poprzez umieszczenie oświadczenie odpowiedzi na pytanie konkursowe wraz z oświadczeniem o powyższym: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu”.

Odpowiedź wraz z oświadczeniem należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 8 do 22 maja 2019 roku.

Nagrody:

1x książka „Biała Róża, Czarny Las” Eoina Dempseya

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo NieZwykłe

Koszt wysyłki pokrywa wydawnictwo.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ