Nie ma chyba Brytyjczyka, który nie kochałby Williama, Kate i całej Royal Family. A jakie są początki Windsorów? Czy to naprawdę tak idealna rodzina? A może jest jakaś rysa na szkle?

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, czy para grająca pod publiczkę? Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że królowa Elżbieta II i jej krewni są postaciami z baśni. Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody.

Cała prawda o Windsorach?

Najnowsza książka Iwony Kienzler to znakomite studium rodziny Windsorów. To fascynująca podróż przez skandale, wielkie miłości, skrywane romanse i rodzinne tajemnice. Z książki tej dowiadujemy się dużo o początkach dynastii, ale też o księżnej Dianie, królowej Elżbiecie II oraz młodych kandydatach do tronu i ich rodzinach. Autorka zebrała i opisała znane większości fakty z życia królewskiej rodziny, ale też wniosła powiew świeżości i sporo nowych informacji. Jeśli jesteście fanami królewskiej rodziny, to pozycja obowiązkowa dla Was. Mnie podoba się również okładka – nie jest przeładowana. Wszystkie znajdujące się na niej elementy są powiązane z Royal family i przyciągają wzrok. Jest estetyczna i bardzo brytyjska. Windsorowie – celebryci, nudziarze, skandaliści to kolejna książka Pani Iwony, którą czytałam z dużą przyjemnością.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: