Pucio – ulubieniec dzieci i rodziców, powraca. Tym razem w nieco mniejszym niż zazwyczaj wydaniu. Co robi Pucio? oraz Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem to absolutne must have w biblioteczce każdego dziecięcego mola książkowego.

 

 

Co robi Pucio?

Na kartach tej niepozornej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich stwarza okazję do zapoznania się z podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Ważne, byście bez pośpiechu powtarzali z dzieckiem słowa znajdujące się w książce, a także dobrze je intonowali i wyraźnie wymawiali, wszak to właśnie od Was, drodzy Rodzice, Wasze pociechy będą się uczyć poprawnego mówienia.
Opisane tu sytuacje są prawdziwe i dotyczą codzienności każdego dziecka, dzięki czemu bez trudu każdy maluch potrafi zidentyfikować się z Puciem.

 

 

 

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Z kolei Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem to książka idealna dla dzieci, które uwielbiają wyrazy dźwiękonaśladowcze. Autorka umieściła tutaj przedmioty kojarzące się z charakterystycznymi dźwiękami, np. drzwi i pukanie. Poza onomatopejami znajdują się tutaj też samogłoski, a nawet sylaby. 

Pucio dla każdego

Te dwie pozycje zostały skierowane do najmłodszych dzieci – mogą już po nie sięgać dzieci (oczywiście z rodzicami), które nie ukończyły pierwszego roku życia. Dzięki obcowaniu ze słowem mówionym, będą lepiej się rozwijać i szybciej uczyć nowych słów. Książeczki te będą dobre dla dzieci do 6. roku życia, starszaki bowiem powinny już sięgać po „większego” Pucia. Obie pozycje zostały przepięknie zilustrowane oraz zaopatrzone w zaokrąglone rogi, dzięki którym maluchy nie zrobią sobie krzywdy podczas wertowania stron. Mają również sztywne kartki, dzięki czemu nie ulegną szybko zniszczeniu i będą długo służyć najmłodszym czytelnikom.

 

A jeśli przygoda z Puciem dopiero przed Wami, sprawdźcie koniecznie inne książki i puzzle z tym rezolutnym bohaterem: Pucio na wakacjach, Pucio i ćwiczenia z mówienia oraz puzzle z Puciem.


Za książki do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: