Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pomagają ćwiczyć pamięć, wspomagają rozwój i zdolności manualne. Są również wspaniałą formą rodzinnego spędzania czasu. Puzzle, bo o nich mowa, to przepis na udany czas, spędzony ze znajomymi lub w rodzinnym gronie. Nasza Księgarnia we współpracy z autorami i ilustratorami stworzyła puzzle dla dzieci nawiązujące do kultowych już książeczek o małym Puciu.   

 

Pucio. Puzzle 3 w 1

Puzzle z Puciem są moim niekwestionowanym faworytem jeśli chodzi o całą ofertę puzzli, którą przygotowała Nasza Księgarnia. Pucio jest doskonale znany z książek – Pucio i ćwiczenia z mówienia oraz Pucio na wakacjach.
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu  wykracza poza karty książek i pojawia się na puzzlach.  I to od razu 3 razy! W puzzlach Pucio. Puzzle 3 w 1 dziecko ma za zadanie ułożyć 3 obrazki o różnym stopniu trudności. Obrazki przedstawiające Pucia i jego rodzinę nie pochodzą z książek o tym bohaterze. Powstały specjalnie na potrzeby puzzli i są fenomenalne! Dzięki nim dziecko uczy się układać proste obrazki i dopasowywać do siebie różne elementy, ćwiczy swoją spotrzegawczość i pamięć.

 

 

 

 

Wiek: 3+

Pucio. Puzzle: Czego brakuje?

Kolejne puzzle z Puciem przeznaczone są dla młodszych dzieci, bo mogą je układać już szkraby od drugiego roku życia. Na obrazkach znajduje się Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko musi przyjrzeć się obrazkowi głównemu i zastanowić się, czego brakuje, żeby bezbłędnie dopasować do obrazka właściwy element. Mimo stosunkowo małej liczby elementów, puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka.

 

 

 

Wiek: 2+

Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?

Ostatnie puzzle z Puciem składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach widnieje Pucio w codziennych sytuacjach (jedzenie posiłku, poranna toaleta itp). Elementy uzupełniające to pojedyncze obiekty (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko musi przyjrzeć się obrazkowi głównemu, znaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego.
To zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę oraz pobudza do myślenia. Gwarantuję, że podczas układania tych puzzli będzie dużo śmiechu i zabawy. 
 

 

Wiek: 2+

Za puzzle do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: