jutro-zaczyna-sie-dzis-czyli-jak-zaprojektowac-swoja-wymarzona-przyszlosc-u-iext30439155Zapewne wiele razy zastanawialiście się dlaczego tak często Wasze życie przypomina jedno, wielkie rozczarowanie i wciąż rosnący zbiór nierozwiązanych problemów. Gdzieś w głębi serca czujemy się nieszczęśliwi, pozbawieni kolorytu i sensu wykonywanych na co dzień czynności, które w gruncie rzeczy przypominają dawno, utarty schemat bezproduktywnego działania. Obok natłoku obowiązków, zatraciliśmy się w otępieniu i zapomnieliśmy o tym, co tak naprawdę przynosi prawdziwą radość. Marzenia odłożone na bok, stworzyły wreszcie odrębny, nieosiągalny świat pokryty kurzem. Rozwój i ambicja odeszły także w niepamięć, bo zawsze jest coś bardziej ważnego do zrobienia. Można by tak długo wyliczać powody, a raczej wymówki, które stanowią usprawiedliwienie dla naszej bierności, rezygnacji, braku zapału, niechęci. Do niedawna też tak myślałam, że nic nie można w sobie zmienić, że przyjdzie jeszcze lepszy czas, w którym wszystko sobie „odbiję” i zajmę się tym, na co wcześniej nie znajdywałam czasu. Odkładałam. Dnie, miesiące, lata. Tłumaczyłam sobie, że jeszcze przyjdzie moment na realizację skrywanych i pielęgnowanych marzeń. Myliłam się – czas to pojęcie względne. Nigdy nie będzie odpowiedniej chwili, miejsca, przestrzeni. Dlaczego? Bowiem jutro zaczyna się już teraz, a konkretniej dziś. 

Dosyć niedawno w moje ręce trafiła niezwykle inspirująca książka, która od pierwszego zdania wzbudziła we mnie zainteresowanie i zapał do działania. „Jutro zaczyna się dziś” to zbiór życiowych wskazówek, opracowanych przez wybitnie uzdolnioną Edytę Walęciak-Skórkę, która nie bez powodu postanowiła podzielić się ze światem własnymi doświadczeniami i  pomysłami, ale przede wszystkim autentycznymi historiami zwyczajnych ludzi. Ta książka to wspaniały poradnik, idealnie wskazujący w jaki sposób zaprojektować swoją wymarzoną przyszłość i zmienić na lepsze swoje dotychczasowe życie. Jest on pełen praktycznych porad, zadań rozwojowych, ale także głębokich myśli i eksperymentów, dzięki którym odbiorca aktywnie uczestniczy w czytaniu. Autorka skoncentrowała się na tym aby jak najlepiej przekazać czytelnikom zdobytą wiedzę, bagaż doświadczeń, inspiracji oraz codziennych motywatorów. Radzi, ale także i uczy jak postrzegać swoje zalety, sukcesy, marzenia, ale przy tym nie omija bardziej problematycznych zagadnień. W książce znajdziecie także sposoby na radzenie sobie z pesymistycznym nastawieniem, złą passą, kłopotami i nieprzyjemnymi wspomnieniami. „Jutro zaczyna się dziś” to przede wszystkim niezapomniana podróż w Twoją przyszłość, w której możesz umieścić wszystko to, co zapragniesz.

Każdy dzień może być początkiem Twojego nowego, lepszego życia. Wystarczy tylko, że tak zdecydujesz i będziesz wierna swojej decyzji.

Edyta Walęciak-Skórka to absolwentka z wyróżnieniem licznych kierunków studiów: zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz psychologii w biznesie na Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Z zamiłowania i z zawodu trenerka rozwoju osobistego, a także life & business coach indywidualny jak i zespołowy. Pierwsza w Polsce kobieta „Dream Coach”, która swoje doświadczenie zdobywała pod skrzydłami najbardziej znanych mówców i motywatorów na świecie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama, prowadząca własne, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo szkoleniowo-coachingowe „Wyższy Poziom”. Autorka to przede wszystkim spełniona i przedsiębiorcza kobieta, która narzekanie zamienia w intensywne działanie, a brak energii w eksplozję radości. Swoimi doświadczeniami potrafi pokazać jak czasami ciężko podnieść się z dna, jak odszukać nadzieję, prawdziwe szczęście i radość z tego co przynosi każdy moment. Nie wahaj się i Ty przecież możesz wreszcie zmienić swoje nastawienie, podejście i zacząć działać.

Sukces nie przyjdzie do Ciebie tak długo, jak długo będziesz tylko o nim myślała i go planowała. Sukces nie przyjdzie, dopóki nie wstaniesz z miejsca i nie zaczniesz działać.

Niezwykle inspirująca, pełna energii i motywacji książka – „Jutro zaczyna się dziś” Edyty Walęciak-Skórki to idealna propozycja na świąteczny podarunek. Jeżeli nie znaleźliście dotąd pomysłu na prezent – ta propozycja wydaje się odpowiednią koncepcją na to, aby sprawić komuś przyjemność oraz dać „kopniaka” do aktywnego życia. Gwarantuję, że ten poradnik przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania czytelnicze i sprawi, że będziecie do niego dosyć często wracać z utęsknieniem. Pamiętajcie, że każdy z nas jest kreatorem swojego życia i to tylko do nas zależy w jaki sposób je ukształtujemy i czy wykorzystamy dane nam szanse. Decyzja należy tylko i wyłącznie do nas, a ograniczenia nie istnieją – jedynie Ty możesz stać na przeszkodzie do realizacji własnych zamierzeń i celów.

Przestań traktować problem jak problem, a zacznij go postrzegać jako sposobność i szansę.

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu:

logo_sensus

logo162_35