Jedna z najbardziej głośnych i oczekiwanych premier roku – wreszcie zagościła w polskich kinach. Thriller psychologiczny jest ekranizacją powieści brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins, która została wydana na początku lutego 2015 roku i szybko po debiucie znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika “New York Times”. Powieść została okrzyknięta najlepszą książką roku, a do samego marca 2015 sprzedały się ponad 3 miliony jej egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i 1 milion w Wielkiej Brytanii. Chcecie dowiedzieć się więcej? Gorąco zachęcam do przeczytania recenzji.
Dziewczyna z pociągu Pauli Hawkins zachwyciła znanych krytyków literatury, a dzięki temu zebrała mnóstwo pozytywnych opinii. Warto podkreślić, że prawa do przetłumaczenia książki, zostały sprzedane do 47 krajów, a jej rozgłos w 2016 roku dodatkowo wzmocniła ekranizacja. Prawo do stworzenia filmu na podstawie powieści, wykupiła wytwórnia Dream Works i w bardzo szybkim czasie stworzono produkcję o tym samym tytule. Film Dziewczyna z pociągu został wyreżyserowany przez Tate Taylor’a, a główną rolę w tej ekranizacji odegrała brytyjska aktorka Emily Blunt (Rachel). A teraz kilka słów o samym filmie. Dziewczyna z pociągu to tytułowa Rachel – na co dzień trzydziestoletnia kobieta zamieszkująca zatłoczony Londyn. Poznajemy ją jako osobę samotną, ze słabością do alkoholu, a przez to częstymi zanikami pamięci. Nie potrafiąca pogodzić się z utraconym życiem, stale marząca o idealnym związku i rodzinie.
Rachel codziennie o godz. 8:04 wsiada do pociągu i każdego dnia pokonuje tę samą trasę, podczas której obserwuje dom z werandą. Jest zauroczona światem, który widzi zza okna – piękny dom, kochająca się para i szczęście są powodem niekiedy zazdrości, a innym razem podziwu. Rachel przypomina sobie jak wyglądało jej życie z mężem Tomem – mieszkała przecież w podobnym domu, przypominała taką samą parę, ale jej życie legło w gruzach. Mąż postanowił od niej odejść – znalazł inną kobietę (Annę), która szybko urodziła mu dziecko. Rachel po rozstaniu straciła sens życia – popadła w chorobę alkoholową i poczuła się bezużyteczna, a jedyne światełko w tunelu, stanowiły jej obserwacje idealnego świata zza okna pociągu. Wkrótce jednak okazuje się, że domek z werandą i toczone w nim życie dwojga ludzi – okazuje się iluzją i kłamstwem. Rozczarowana Rachel dostrzega Megan z innym mężczyzną, aż nagle obserwowana kobieta rozpływa się w powietrzu. Czy dziewczynie z pociągu, uda się rozwiązać zagadkę jej zniknięcia?
Dziewczyna z pociągu to filmowa propozycja, która wciąga od samego początku – akcję napędza co rusz nowy wątek, który zadziwia, zaskakuje, a nawet i szokuje. Ten thriller psychologiczny ogląda się z zapartym tchem, chcąc jak najszybciej poznać życie i losy zaginionej Megan. Przepełniony niespodziewanymi zwrotami akcji, umiejętnie pokazujący w jaki sposób działa psychika człowieka i do jakich konsekwencji może doprowadzić – mrozi krew w żyłach. Rachel to dynamiczna bohaterka, która wraz z rozwojem fabuły – stale się zmienia, momentami zaskakując odbiorcę swoją osobowością. W filmie odnajdziemy wachlarz emocji, w których góruje lęk i strach przed tym co jeszcze może nastąpić, ale zarazem ciekawość w dążeniu do odkrycia prawdy. Moim zdaniem Dziewczyna z pociągu to film, który obłędnie ukazuje w jaki sposób ludzka psychika może oddziaływać i jak bardzo czasem w życiu ważne jest odkrycie tajemnicy, po to aby poznać oczywistą prawdę.
Zwiastun filmu Dziewczyna z pociągu