konkurs pruska zagadka

Kto z naszych Czytelników ma ochotę przenieść się na początek XX wieku i podążać tropem tajemniczego mordercy? Dzięki książce z inspektorem Ignazem Braunem w roli głównej będzie to możliwe! W naszym konkursie są do wygrania trzy egzemplarze kryminału „Pruska zagadka” Piotra Schmandta.

Czego dotyczy „Pruska zagadka”? Akcja książki rozgrywa się w 1901 roku, w zaborze pruskim. Ginie osiemnastoletni gimnazjalista. Co jakiś czas w rodzinnym miasteczku pojawia się któraś z odciętych części ciała nastolatka. Chłopak nie miał przyjaciół, dobrze się uczył, mówi się, że miał słabość do dziewcząt, a policja rozkłada ręce. Na pomoc przyjeżdża z Berlina sławny inspektor Braun, który jest specjalistą od trudnych spraw. W miasteczku staje się nie lada sensacją. Taka gwiazda, w tak małej miejscowości! Prywatnie skryty, nieśmiały i samotny, a w trakcie śledztwa dociekliwy, cierpliwy i taktyczny. Podczas rozmów z mieszkańcami, na światło dzienne zaczynają wychodzić skrzętnie skrywane tajemnice. Sekrety, o których nikt nie miał wiedzieć. Okazuje się, że coraz więcej jest osób, które miały silny motyw morderstwa Johanna Wendersa. Nie brakuje też wielu fałszywych tropów. Czy inspektor Braun sobie poradzi? Kto może być odpowiedzialny za morderstwo? Konkurencja rodzinnej piekarni, Żydzi, zawiedzione panny, wściekli ojcowie, nauczyciele, ktoś przyjezdny? Więcej na temat książki znajdziecie w recenzji. Zachęcamy także do odwiedzenia strony, która w całości jest poświęcona sprawom inspektora Brauna.

Ponieważ głównym bohaterem książki jest znany detektyw, pytanie konkursowe będzie o podobnej tematyce:

Który z detektywów z filmów lub książek jest Twoim ulubionym i dlaczego?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 5 do 19 sierpnia 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka ”Pruska zagadka” Piotra Schmandta

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Oficynka

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

oficynka

pruska zagadka