Na rynku w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się mnóstwo książeczek edukacyjnych dla dzieci. Jak wybrać najlepsze? Czym się kierować przy wyborze? Czasem warto zdać się na dzieci, które same wybierają ulubionych bohaterów, z którymi nauka nowych rzeczy idzie im jak z płatka. Tak jest w przypadku książek z serii o Myszce w Paski. 

„Myszka w Paski i zabawa w liczenie” to druga książka Ewy Martynkien. Pierwsza część przygód tej uroczej myszki nosi tytuł „Myszka w Paski i pierwsza pomoc”. Myszka znana jest również naszym pociechom z anteny MiniMini+, gdzie w krótkich odcinkach uczy dzieci różnych rzeczy.

Nauka poprzez zabawę

Poprzez zabawę Myszka uczy maluchy liczyć od jednego  do dziesięciu. Książka jest w twardej oprawie, dzięki czemu szybko nie ulegnie zniszczeniu, gdy wpadnie w małe rączki. W środku znajduje się mnóstwo ciekawych zagadek, kolorowanki oraz ciekawe ćwiczenia, dostosowane do wieku przedszkolaków.  Ciekawe zagadki, kolorowanki oraz ćwiczenia sprawią, że nauka stanie się bajecznie prosta.

Myszka, która edukuje

„Myszka w Paski” to serial animowany skierowany do najmłodszych widzów, wyprodukowany przez telewizję MiniMini+. Myszka i przedszkolaki tłumaczą dzieciom przed telewizorami zasady pierwszej pomocy, zasady bezpieczeństwa itd. Powstały cztery sezony programu. Jeśli jeszcze nie znacie mądrej Myszki, to koniecznie musicie nadrobić zaległości. Gwarantuję, że wasze dzieci pokochają Myszkę w Paski. 

Dzięki znanej i lubianej Myszce dzieci zgłębiają świat matematyki, a sympatyczna bohaterka sprawia, że nie jest to dla nich tylko przykry obowiązek. Poza opowieściami, w których akcje sprytnie wplecione zostały cyfry, dzieci mogą rysować, pisać, łączyć kropki. Wszystkie te zadania mają na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. „Myszka w Paski” to znakomita pomoc edukacyjna dla rodziców i nauczycieli, ale też wspaniała zabawa dla dzieci.

 

Ewa Martynkien – scenarzystka i pisarka. Pisze scenariusze seriali telewizyjnych, seriali animowanych i książki dla najmłodszych. Obecnie pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego dla dzieci. Jeśli zainteresowały was przygody Myszki w Paski, to zajrzyjcie tutaj i tutaj.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu