Czytanie rozwija, warto więc zapoznawać nasze dzieci z książkami od samego początku. Na dobry początek najlepiej dawać dziecku książeczki małe, które oprócz tekstu mają przede wszystkim dużo obrazków i angażują w czytanie wszystkie zmysły dziecka. Tak jak książeczki z serii Co tu nie pasuje? „Kolorowy las” i „Kolorowe morze” .

 

„Kolorowy las” to kartonowe wydanie książeczki. Dzięki sztywnym kartkom nie zniszczy się tak szybko, gdy nasz maluch będzie po raz „enty” ją przeglądał. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat — teoretycznie, bo uważam, że 6-latek bez problemu poradzi sobie z zadaniami do wykonania i będzie się nudził. Moim zdaniem ta książeczka najbardziej przypadnie do gustu maluchom do 3. roku życia. Nauczą się z niej, co znajduje się w lesie i będą mogły ćwiczyć swoją koncentrację oraz spostrzegawczość, pokazując, co nie pasuje na danym obrazku.

Witamy w lesie

Bardzo podoba mi się wydanie tej książeczki — dominuje w niej prostota, nie ma przeładowania na stronie. Kolorystyka jest stonowana i dopasowana do leśnej tematyki, ilustracje sprawiają wrażenie animowanych. „Kolorowy las” oprócz już wyżej wspomnianych rzeczy, uczy również odróżniania kierunków, odnajdywania różnic i brakujących lub nie pasujących elementów oraz kategoryzowania. To wspaniała pozycja do nauki poprzez zabawę i opowiadania dzieciom o otaczającym je świecie. Nasza Księgarnia w tej serii wydała jeszcze jedną książkę — „Kolorowe morze”, w której dzieci przenoszą się do wspaniałego podwodnego świata.

Kilka słów o autorce

Nastja Holtfreter — ilustratorka i projektantka. Pracuje w Berlinie i skupia się na twórczości dla dzieci, inspiruje się przyrodą, zwierzętami oraz bazuje na własnych doświadczeniach, wszak ma dwie córki. Jej kolorowe, zabawne ilustracje zdobią nie tylko książki i kolorowanki, ale także kartki z życzeniami, artykuły papiernicze, upominki, dekoracje ścienne oraz gry.

Na koniec zostawiam Wam krótki filmik, na którym można zobaczyć, jak obie książeczki wyglądają w środku.

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: