Kolorowe morze. Co tu nie pasuje? to książeczka dla najmłodszych. Dzieci z natury są ciekawe świata. Podwodny świat skrywa liczne tajemnice oraz zwierzęta jakich nie można spotkać na co dzień. 

Kolorowe morze. Co tu nie pasuje? to książka dzięki której dziecko nauczy się odróżniać kształty, kierunki i różnice oraz wspólne cechy, w zależności od danego zadania. Ponadto maluch zacznie uczyć się kategoryzować podane elementy.

Nauka przez zabawę? Nic lepszego!

Książka składa się z twardo stronicowych kart, które ułatwiają ich przewracanie w tę i z powrotem. Dzięki tej pozycji młody czytelnik odkryje pierwsze tajniki morskiego świata, zacznie ćwiczyć swoją spostrzegawczość, a także zdolność koncentracji. Pomimo, że książka skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym 3 – 6 lat, to już trzyletnie dziecko nie ma problemów z rozwiązaniem zamieszczonych zagadek.

Przyjazna, stonowana kolorystyka pomaga rozwijać wyobraźnię u dzieci i trochę je wycisza, co jest dużą zaletą książki. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało także podobną książkę z tej samej serii zatytułowaną Kolorowy las. Co tu nie pasuje? Poniżej znajduje się filmik obrazujący obydwie książki z serii.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Nasza-Księgarnia