Reksio to jedna z tych postaci, którą kochają dzieci i dorośli. Dla fanów tego psiaka moja propozycja książkowa będzie prawdziwą gratką. Niedawno w moje ręce trafił tytuł „Reksio. Niezawodny przyjaciel” Marii Szarf. Fantastyczna przygoda pieska jest połączona z głębszymi treściami.

Reksio jest szczęściarzem. Ma swój dom, kochającego Adasia, przyjaciół z podwórka. Mało tego, zaczyna się wiosna, idealny czas na wylegiwanie się w słońcu. A jednak nie wszystkie pieski mogą wieść równie spokojny żywot…

Pieskie życie… w schronisku

Kiedy Adaś znajduje ogłoszenie o poszukiwaniu wolontariuszy w schronisku dla zwierząt, od razu postanawiają się z Reksiem zaangażować. Zbierają jedzenie, koce i inne przydatne rzeczy. Gdy wszystkiego jest już dużo, pora wybrać się do miasta i odwiedzić psy i koty w schronisku. Oczywiście nie obędzie się bez przygód, a Reksio pozna, co to znaczy spać w obcym miejscu. Będąc w schronisku, poznaje historie zwierząt, ich tęsknotę za ludźmi i miłością.

Wartościowa lektura

„Reksio. Niezawodny przyjaciel” to nie tylko przyjemna w odbiorze książeczka. Propozycja ta jest fantastyczna dla wszystkich, którzy kochają pieski lub w najbliższym czasie chcą przygarnąć czworonoga. W trakcie wspólnej lektury dziecko uczy się empatii wobec zwierząt. Dowiaduje się, jak należy się nimi opiekować, jak można pomagać bezdomnym psom i kotom. Jest tutaj też lekcja przyjaźni i odpowiedzialności. Ponieważ książka ma dość dużą czcionkę, będzie dobra do samodzielnego czytania.

„- Już prawie jej nie pamiętam – mówiła. – Ale każdego dnia marzę o tym, żeby móc się z kimś bawić. I żeby ktoś mnie czasem pogłaskał…

Reksio posmutniał. Nie martwił się już o to, że Adaś go nie odnajdzie. Miał pewność, że jego przyjaciel wkrótce zjawi się w schronisku. Było mu przykro z powodu Łatka, Ciapka, Rity oraz innych psów i kotów ze schroniska.

„To niesprawiedliwe, że są takie samotne” – pomyślał Reksio, zasypiając”.


Za książkę do recenzji dziękujemy: