Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bardzo złożony jest świat i skąd w przyrodzie biorą się pewne zjawiska? Teraz możecie nie tylko odkryć o nich prawdę, ale i je zrozumieć.

Iris Gottlieb pomoże znaleźć Wam odpowiedź na wiele pytań, które być może od zawsze Was nurtowały. Co to znaczy żyć? Jak działa ewolucja? Jakie geny dzielimy ze zwierzętami i owadami? Jak działa oko? Co się dzieje, gdy śpimy? Jak poznajemy świat za pomocą zmysłów? Na czym polega fotosynteza? Jak powstają płaskowyże i lodowce? Czy wszystkie chmury są takie same? Na czym polega datowanie radiowęglowe i czym jest widmo elektromagnetyczne? To tylko część z wielu zagadnień poruszonych w tej niesamowitej książce.

Autorka dla ułatwienia i usystematyzowania wiedzy podzieliła książkę na trzy działy. W naukach o życiu, znajdziecie zagadnienia z dziedziny anatomii, botaniki, ekologii, genetyki, mikrobiologii, neuronauki i zoologii. To jednocześnie najobszerniejszy z działów. Kolejny to nauki o Ziemi. Znajdziecie tu wiadomości z zakresu geofizyki, geologii, glacjologii, meteorologii i oceanografii. Na koniec czekają Was nauki fizyczne, z zagadnieniami z zakresu astronomii, chemii i fizyki. To jednocześnie dział poruszający najtrudniejsze zagadnienia.

Co jest najważniejsze? Otrzymacie wszystko nie tylko w formie odpowiedzi zawartej w tekście. Autorka zadbała o to, by pobudzić również prawą półkulę i przedstawiła wszystko w formie graficznej. Nie tylko dzieciom będzie łatwiej zrozumieć pewne zjawiska czy fakty ze świata przyrody. Wiele z nich w końcu stanie się również zrozumiałe dla dorosłych, którzy na co dzień mają problemy z naukami ścisłymi. Z tej książki z całą pewnością skorzystają całe rodziny.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu