Dziś chcę Wam przedstawić rewelacyjny thriller psychologiczny o mrocznych rodzinnych sekretach, o których lepiej byłoby zapomnieć… Milcząca ofiara Caroline Mitchell to świetnie niepokojąca historia, która nie musi być tylko fikcją literacką…

Emma jest kochającą żoną i oddaną matką. Pozornie wydaje się taką samą kobietą, jak inne, ale tajemnica, którą skrywa, sprawia, że jest ogromnie przywiązana do swojego domu i miejsca zamieszkania. Gdy jej mąż Alex dostaje awans, który wiąże się z przeprowadzką i sprzedażą domu, na kobietę pada blady strach…

Co kryje przeszłość?

Przed laty, gdy Emma była nastolatką, uwiódł ją nauczyciel. Skrzywdzona dziewczyna dokonała zemsty na swoim kacie – zamordowała go, a ciało ukryła. Przez lata cierpiała w milczeniu i nikt nie wiedział o jej dramacie. W akcie zemsty dokonała morderstwa i ukrywała jego zwłoki przez kilka lat. Teraz przyszedł czas, by wyjawić sekret mężowi. Dlaczego jednak zataiła przed nim tak ważne informacje? Dlaczego tyle lat żyła w kłamstwie? Czy na pewno była tylko milczącą ofiarą…?

Przeszłość to fajne miejsce na odwiedziny, lecz niedobre na pobyt.

 

Emma wie, że nie może wyjechać, zostawiając ciało – ślad swojej zbrodni. Postanawia się go pozbyć, jednak gdy wraca do grobu w ogrodzie, okazuje się, że… jest on pusty. Spanikowana kobieta mówi w końcu o wszystkim swojemu mężowi. Okazuje się, że ta tajemnica to dopiero wierzchołek góry lodowej. Niebawem Alex odkryje, że wcale nie znał kobiety, którą poślubił.

 

Przerażająco dobry thriller

Milcząca ofiara to opowieść o wielkiej miłości, poważnych błędach i ich konsekwencjach, o obsesjach, lękach i paranojach. Caroline Mitchell  zabiera swoich czytelników w podróż, której końca nikt się nie spodziewał. Napisała książkę, od której trudno się oderwać. Pobudza wyobraźnię, wciąga w niebezpieczną i pokręconą grę, fascynuje i hipnotyzuje, po czym rzuca na kolana i zostawia z niedowierzaniem i szokiem. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów gatunku i najlepszy w thriller psychologiczny, jaki w tym roku czytałam. Czekam na kolejne książki autorki.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: