konkurs-siostry

Maria Curie-Skłodowska jest jedną z najwybitniejszych naukowców i najbardziej znanych kobiet. Równie inteligentna i ambitna była jej siostra Bronia. Macie ochotę zagłębić się w książkę przybliżającą życie tych niezwykłych kobiet? Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie tytuł „Uczone Siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich”.

Fragment recenzji: „Książka Natachy Henry, „Uczone Siostry Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich” stanowiła dla mnie niejako dopełnienie wiedzy na temat uczonej. Obejmuje informacje o środowisku rodzinnym, w którym przyszło Marii kształtować swój nietuzinkowy umysł. Mówi o relacjach z innymi osobami, które ją wspierały i mobilizowały do pracy. To wsparcie bliskich miało niebywały wpływ na jej niezłomny charakter. Ich obecność i wiara w nią sprawiły, że kobieta pomimo dość odległych czasów, stała się inspiracją dla mnie i wielu kobiet.” Więcej znajdziecie na naszej stronie.

Zadanie konkursowe brzmi następująco:

Jakie jeszcze znasz sławne rodzeństwa i czym się wsławiły?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 28 listopada do 12 grudnia 2016 roku.

Nagrody:

1 x książka „Uczone Siostry Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich” Natachy Henry

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Dolnośląskie.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logo-dolnoslaskie

uczone-siostry