Dziś mamy konkurs dla fanów historii i wielkich kobiet, które miały na nią wpływ. Do wygrania książka „Maria królowa Szkotów” od Wydawnictwa NieZwykłego.

Fragment recenzji: „Maria Królowa Szkotów” to fascynująca opowieść o kobiecie, która za wszelką cenę – mimo panujących konwenansów i przypisanej odgórnie roli – walczyła o swą niezależność, jednocześnie prężnie działając na arenie politycznej. Z jakim skutkiem? Marię Stuart przekornie poznajemy niedługo przed wykonaniem na skazanej kary śmierci. Aura związana z przygotowaniem do egzekucji zdecydowanie odcina się od dostojnego i wyważonego oblicza imponującej władczyni. Co przyczyniło się do dekapitacji? Nieco trywialna odpowiedź brzmi: całe życie królowej. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę, odpowiedz na pytanie:

Która z władczyń lub kobiet sprawujących władzę w historii świata zasługuje na największą uwagę?

W konkursie może wziąć udział osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu poprzez umieszczenie oświadczenie odpowiedzi na pytanie konkursowe wraz z oświadczeniem o powyższym: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu”.

Odpowiedź wraz z oświadczeniem należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 24 kwietnia do 8 maja 2019 roku.

Nagrody:

1x książka „Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart” Johna Guya

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo NieZwykłe

Koszt wysyłki pokrywa wydawnictwo.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ