Wraz z nadejściem szkoły, do polskich kin wejdzie wesoła i kolorowa produkcja, która opisuje życie leśnych mieszkańców. „O czym szumi las” to ciekawe przygody i bardzo barwny film bez faszerowania dzieci agresją.

Film jest produkcją norweską, która może się spodobać widzom w każdym wieku. Są elementy humorystyczne, są momenty grozy, np. kiedy cwany lis Rudolf czai się gdzieś w pobliżu. Jest dużo muzyki i bardzo wielu bohaterów. Wszystkich łączy jedno – mieszkanie w Zwierzolesie. W trakcie oglądania spotykamy myszki, sowy, zające, ptaki, wiewiórki, lisy, niedźwiedzie… Dzieje się bardzo dużo. Obserwujemy życie licznych gatunków zamieszkujących las. Widzimy zajączki w pracy w piekarni. Mysz, która ucieka przed Rudolfem i wiele innych.

Rewolucja w lesie

Z jednej strony mamy zwierzątka uważane za bezbronne, z drugiej drapieżniki, jak sowy albo wspomniany lis. Życie zwierząt nie zawsze jest sielanką i wiele z nich musi uważać, by nie stać się łupem. Natura wyznacza swój rytm i kierunek, aż mniejsze gatunki pozwalają doprowadzić do rewolucji. Jednak czy drapieżniki przyjmą ich kontrowersyjne projekty i wszyscy będą żyć w zgodzie? Film może stanowić fajny wstęp do dyskusji na temat zwierząt, lasu, natury, ale także szacunku i przyjaźni. Nie jest to miałka produkcja, którą się obejrzy i na tym koniec, ale coś co skłoni maluchy do myślenia i zadawania pytań.

Co spodoba się dorosłym?

Film jest dedykowany dzieciom powyżej 6 lat, jednak młodsze dziecko również będzie zafascynowane. Akcja jest bardzo szybka, barwne zwierzęta, las i żywa oprawa dźwiękowa aż zachęcają do tego, by zagłębić się w losy bohaterów. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu grafika, która raczej przypomina mi bajki, które oglądałam w dzieciństwie. Nie kojarzy mi się ze współczesnymi wytworami komputerowymi. Jest to coś, co w moim odczuciu, znacząco podnosi atrakcyjność tej bajki i może skłoni do jej obejrzenia także rodziców. Jestem przekonana, że podczas oglądania nikt się nie będzie nudzić! Na zachętę zapraszam do obejrzenia polskiego zwiastuna tej produkcji:


Film objęłyśmy patronatem medialnym dzięki współpracy z: