„Podarować życie” to film bardzo przejmujący i smutny, poruszający trudną, bolesną tematykę. Jednocześnie jest produkcją wartościową, która skłania do pochylenia się nad kwestiami, o których zazwyczaj nie myślimy, a które mogą stać się rzeczywistością wielu…

„Podarować życie” to francuski dramat dotykający tematu przeszczepu organów. Głównym bohaterem, jeżeli tak w ogóle można mówić, jest siedemnastoletni Simon. Dlaczego mam wątpliwości? Przez większą część filmu jego ciało jest martwe, a funkcje życiowe podtrzymują maszyny.

Kiedy przy życiu trzyma maszyna…

Simon jedzie z dwójką przyjaciół surfować. Kiedy wracają z męczącej przygody, chłopak kierujący samochodem zasypia za kierownicą. Simon trafia w ciężkim stanie do szpitala, jego mózg jest poważnie uszkodzony, a pracę organizmu podtrzymują maszyny. Wezwani do szpitala rodzice pogrążeni są w rozpaczy i wciąż mają nadzieję na to, że Simon się obudzi. Pomimo rodzinnej tragedii lekarz rozmawia z nimi o tym, by przeszczepić serce syna innej osobie. Jak powinni postąpić? Decyzja jest trudna i bolesna, rodzice wiedzą, że nie ma już nadziei dla chłopaka. Ostatecznie zgadzają się na popranie narządów. Jednocześnie poznajemy losy kobiety chorej na serce, której jedynie przeszczep może uratować życie.

Trudny film – ważny temat

Jak powiedziałam, film jest bardzo smutny i trudny w odbiorze. Z jednej strony widzimy tragedię rodzinną, z drugiej nadzieję na nowe życie, z trzeciej biurokrację i procedury. Kwestia przeszczepu narządów jest ukazana z każdej strony. „Podarować życie” jest jednym z bardziej wartościowych filmów, ale oglądając go przygotujcie się na szereg emocji, jakie wywoła. Czy potraficie się postawić na miejscu rodziców Simona? Co zrobilibyście w takiej sytuacji? Film wchodzi do kin 23 czerwca i serdecznie polecam go wszystkim osobom, które nie boją się tej trudnej tematyki. Bardzo możliwe, że po jego obejrzeniu, Wasze podejście i sposób myślenia będą wyglądały nieco inaczej niż do tej pory.

Na koniec zachęcam do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Podarować życie”


Film objęłyśmy patronatem medialnym dzięki współpracy z: