Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą będzie książka „Dom bez okien” Nadii Hashimi. Autorka po raz kolejny wprowadza czytelnika w życie afgańskich kobiet. Za jakie przewinienie kobieta w Afganistanie może trafić do więzienia? Jeżeli jesteście ciekawi, to jest lektura dla Was!

Fragment recenzji: „Ziba jest przeciętną Afganką. Matką. Żoną. Córką. Tak jest do czasu, aż wychodząc przed dom słyszy krzyk, a później widzimy ją nad zakrwawionym ciałem męża. Kamal nie żyje. Ziba stoi z jego krwią na rękach. Zabiła? Szybko zbiegają się sąsiedzi, a to, co zastają zdaje się jednoznacznie świadczyć o winie Ziby. Kobieta zostaje zabrana do więzienia dla kobiet. Czy czeka ją wyrok? I co właściwie się stało, czy jest morderczynią? Dopiero podczas jej pobytu w celi poznajemy jak wyglądało jej dzieciństwo, a potem małżeństwo z Kamalem. Dowiadujemy się o tym, że jej matka odprawiała czary, które były zaskakująco skuteczne. Jednocześnie obserwujemy inne współwięźniarki i to, za co były osadzone. Niektóre historie mrożą krew w żyłach, inne… są po prostu zaskoczeniem.” Więcej znajdziecie w naszej recenzji.

Zadanie konkursowe:

Zamykasz oczy i widzisz… dom bez okien. Co się w nim znajduje?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 30 sierpnia do 13 września 2017 roku.

Nagrody:

3xksiążka „Dom bez okien” Nadii Hashimi

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Kobiece

Koszty wysyłki nagrody pokrywa zwycięzca. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ