Przed Wami kolejna książeczka z serii Mądra Mysz, czyli edukacyjnej serii wydawnictwa Media Rodzina, przygotowanej dla najmłodszych czytelników, w wieku przedszkolnym. Tym razem Zuzia pokłóciła się ze swoją najlepszą koleżanką Julią. Co z tego wyniknie?

Zuzia i Julia to najlepsze koleżanki. Razem chodzą do przedszkola i codziennie bawią się ze sobą. Wspólnie budują wieże z klocków, kopią dołki czy bawią się w pokonywanie przeszkód. Niedługo mają pójść razem do szkoły, do tej samej klasy. W związku z tym często bawią się w szkołę. Jednak Zuzi przestaje się ta zabawa podobać, bo Julia wciąż chce być nauczycielką. Dochodzi do tego, że zaczynają się kłócić, szturchać i wyzywać nawzajem używając obraźliwych słów. Przestają się także razem bawić. W końcu Zuzia postanawia porozmawiać o tym z nauczycielką i znaleźć sposób by pogodzić się z Julią.

„Zuzia pokłóciła się z Julią” to kolejna bardzo mądra książeczka z serii Mądra Mysz. Tym razem Zuzia znajduje się w sytuacji, kiedy dochodzi do kłótni między nią a jej najlepszą koleżanką. Nie jest to dla niej komfortowa sytuacja. Zuzia chciałaby nadal bawić się z Julią, ale nie chce pozwolić jej jednocześnie na decydowanie o wszystkim. Rozmawiając z dorosłymi próbuje znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Po południu Zuzia jedzie z tatą samochodem.

– Głupek! – nagle krzyczy tata i ostro hamuje. Tuż przed nim kierowca wyjechał szybko z bocznej ulicy. Zuzia chichocze.

– Tak się nie mówi, tato!

– Wiem – odpowiada tata przez zęby i wyjaśnia, że takie słowa czasem pomagają rozładować złość.

 

Seria z Zuzią to zbiór różnych sytuacji, które spotykają dziewczynkę. W przystępny dla małych dzieci sposób pokazuje jak sobie radzić z problemami, przed którymi mogą stanąć dzieci w jej wieku. Jednak pokazuje nie tylko te pozytywne, ale i negatywne sytuacje, wskazując prawidłowe i nieprawidłowe reakcje na daną sytuację.

Tak, jak poprzednio, cała historia została przepięknie i bardzo czytelnie zilustrowana przez Annete Steinhauer. Mały czytelnik w obrazowy sposób ma przedstawione wydarzenia, o których historii słucha. Daje to dużo lepszy efekt w kwestii przyswajania przekazywanych informacji.

Seria o Zuzi oraz pozostałe książeczki z serii Mądra Mysz to znakomite historyjki przeznaczone dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, które dziecko może poznawać wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami lub innymi bliskimi.

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy