Nauka czytania nie zawsze jest prosta. Dla tych, którym sprawia problem, z pomocą przychodzi Agnieszka Łubkowska i jej „Nauka czytania”.

Czytanie to nie taka prosta umiejętność. Są dzieci, które „łapią ją w locie”, a są takie, którym sprawia to ogromną trudność. Szczególnie jeśli mają specyficzne problemy z uczeniem się, które diagnozowane są niestety coraz częściej. Agnieszka Łubkowska wychodzi naprzeciw rodzicom, nauczycielom i terapeutom, dając im książkę, która będzie znakomitą pomocą w nauce czytania.

Problemy z koncentracją uwagi nie będą już problemem dla dziecka. Wyraźna czcionka i duże odstępy między linijkami, ułatwiają czytanie. Dodatkowo same czytane teksty są dla dziecka atrakcyjne, ze względu na tematykę. Znajdziecie tu ciekawostki o naturze, zwierzętach czy zjawiskach na Ziemi. Dziecku łatwiej skupić się na czymś, co je zainteresuje. Autorka przygotowała dla Was coś jeszcze. Jest to instrukcja ułożenia ciała w pozycji Denisona, czyli pozycji pomagającej odzyskać skupienie, rozjaśnić i odświeżyć umysł, wspomagającej myślenie, odprężającej i relaksującej ciało.

To znakomita propozycja dla rodziców dzieci, które dopiero uczą się czytać, jak i dla tych, które już naukę tej umiejętności zaczęły, jednak mają problem z jej opanowaniem. Podzielona jest na trzy części. Naukę liter, naukę sylab i czytanie całych słów, od najprostszych po bardziej złożone. Autorka dołączyła do książki instrukcję, jak uczyć dziecko, by nauka ta przyniosła efekty i dała dziecku satysfakcję z osiągniętych sukcesów.

Oprócz tego w każdym rozdziale znajdziecie wskazówki oraz ćwiczenia dla dziecka i dla rodzica. Odnoszą się one do poruszanego zagadnienia, dzięki czemu dużo łatwiej jest pracować rodzicowi ze swoim dzieckiem. Te wszystkie zadania pozwalają kształtować słuch fonemowy u dziecka, który jest podstawą umiejętności czytania. Dzięki takiemu połączeniu nauka czytania będzie dla dziecka przyjemna i satysfakcjonująca.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu