To już szósta wyprawa żubrzej rodziny. Następnym parkiem na ich mapie jest położony blisko morza Słowiński Park Narodowy. Jesteście ciekawi, co takiego w nim spotkali?

Żubr Pompik, wraz z siostrą Polinką i rodzicami, Pomrukiem i Poradą, dotarli na polskie wybrzeże. Na ich trasie pierwszy jest Słowiński Park Narodowy. Napotykają tu mnóstwo pachnących żywicą iglastych drzew i żółtego piasku, w którym zapadają się ich racice. Dla Pompika i Polinki to znakomite miejsce do zabawy. Spacerując po wydmach poznają lisa, który mieszka w norze w jednej z wydm. Największym zaskoczeniem jednak jest dla nich bezkresne, szumiące morze. Na plaży poznają także szukające pożywienia mewy.

Na kolejną wyprawę wyruszamy nad morze. A skoro mamy wielką wodę i mnóstwo piasku, to poznajemy żyjące tam zwierzęta i rośliny. Poznamy specyfikę tego terenu, charakterystyczne miejsca, zamieszkujące je mniejsze i większe zwierzęta. W ramach serii „Poznawaj z Pompikiem” poznamy różne rodzaje muszli u zwierząt i ich rolę u konkretnych gatunków. Nie zabraknie również najważniejszych punktów podsumowujących tę wyprawę.

Oczywiście na początku znajdziemy najważniejsze informacje o samym parku narodowym oraz jego symbolu.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu