Kosmos od wieków fascynował ludzi. Patrzyli w niebo za pomocą lunet i teleskopów. Później nadeszła era latania w kosmos, ale on wciąż nie odkrył przed nami wszystkich tajemnic…

Niesamowity Wszechświat składa się z 7 rozdziałów, które zostały podzielone na tematy związane z obserwacją, planetami, Układem Słonecznym, czasem, gwiazdami, Drogą Mleczną oraz ważnymi postaciami związanymi z astronomią. Z tej pięknie wydanej publikacji można dowiedzieć się, dlaczego niebo jest niebieskie, jaka jest różnica między astrologiem i astronautą, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia a komety sprowadzają nieszczęścia.

Tajemnice Wszechświata

Ksiązka została wydana w twardej oprawie, dzięki czemu szybko nie ulegnie zniszczeniu. Jest też dzięki temu jeszcze ładniejsza. O oprawę merytoryczną zadbała autorka, zaś o oprawę graficzną ilustratorka Asia Gwis. Jej klimatyczne ilustracje znakomicie oddają charakter książki i sprawiają, że lektura jest również bardzo estetycznym przeżyciem. 

 

W książce jest też sporo ciekawostek, np. informacja o samochodzie marki Tesla w kosmosie czy największy meteoryt odnaleziony niedawno w Poznaniu. Dzięki sporym blokom tekstu i wielu informacjom jest to lektura dla starszych dzieci, ale to również świetna publikacja dla dorosłych, którzy interesują się kosmosem. Ja jestem nią zachwycona i wiem, że będę do niej wracać.

 

 


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: