W jaki sposób, w obecnych czasach przepełnionych elektroniką, namówić dziecko do spędzenia czasu przed książką? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wielu rodziców. Zainteresowanie książkami młodego czytelnika nie należy do najłatwiejszych wyzwań, szczególnie kiedy książka nie tylko ma bawić ale i uczyć.
Z pomocą przychodzą liczne publikacje angażujące dzieci nie tylko do czytania, ale także i tworzenia. Wiele książek posiada w sobie liczne kolorowe ilustracje, zagadki, naklejki, które urozmaicają czas poświęcony na opanowywaniu sztuki czytania. Tym razem przedstawię wam ubogie w barwy i wymyśle formy, bogate obrazkowe kompendium cudów natury.
Niniejsze kompendium to uczta dla oka. Na każdej jego stronie możesz podziwiać rekordy z naszej planety – największe dinozaury w dziejach, najsroższe burze, najwyższe drzewa, najgłębiej żyjące stworzenia morskie, najdłuższe owady i inne zdumiewające osiągnięcia natury. Zaglądaj do niego, kiedy ci przyjdzie ochota, poznawaj fakty i zaspokajaj swoją ciekawość, odkrywając cuda naszego świata od szczytu najwyższej góry po dno najgłębszego oceanu…
Siła w prostocie
Kompendium ze względu na swój duży format (270 x 340 mm) już od początku czytania bardzo angażuje wzrok małego czytelnika. Dzięki temu skupia uwagę zmysłu wzroku na danych stronach, a nie na tym co znajduje się poza książką. Okładka jest twarda, co sprawia, że pozycję trzyma się wygodnie. Papier jest z tych bardziej szorstkich, ale przyjemnych do przewracania stron. Zastosowane zaś kolory są jak najbardziej naturalne. Książka nie bije rażącymi barwami od pierwszych kartek, co pomaga wyciszyć dziecko. Każdy rodzic wie, że takie szczegóły w rozwoju dziecka mają niebywałe znaczenie. Dlatego też polecam przedstawione kompendium również na wieczorne czytanie z dzieckiem.
Autor zaleca tę pozycję dzieciom w przedziale wiekowym: 10-14 lat. Owszem, zawarte informacje w książce mogą być jeszcze niezrozumiałe dla młodszego czytelnika. Jednak książka może służyć także jako obrazkowe przedstawienie podstawowych owadów krążących w ogrodzie lub też graficznym wytłumaczeniu zjawisk pogodowych.
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia