news_administratorr-electro-zapowiada-nowy-album_057d25a46d9004Zespół Administratorr Electro wydał niedawno swoją nową płytę zatytułowaną „Ziemowit”. Spodoba się ona nie tylko fanom rocka, ale także brzmień przywołujących tchnienie lat 80-tych i syntetyzatorów. To wszystko tworzy ciekawą kombinację, którą odnaleźć można we wszystkich utworach znajdujących się na krążku.

Grupa powstała w 2013 roku a już w 2014 wydała swoją debiutancką płytę „Sławnikowice – Zgorzelec 17:10”. Pierwszy album to wiele utworów powstałych w latach 90-tych. A co znajdziemy na najnowszej płycie? Piosenki promujące krążek to „Fan” i „Złoty pociąg”, których teledyski znajdziecie poniżej. Mi najbardziej w ucho wpadła piosenka „Ja cię naprawdę dobrze znam” (którą już kilka razy zdążyłam nucić pod nosem). Nie zmienia to faktu, że wszystkie utwory są bardzo rytmiczne i wpadają w ucho. Myślę, że kiedy ich posłuchacie, nie tylko ja będę zaliczała się do grona osób, do których wracają…

Jak przeczytałam na stronie zespołu, celowo stworzono nastrój lat 80-tych, a syntezatory pochodzą z tamtego okresu (co mnie pozytywnie zaskoczyło!). W moim odczuciu osiągnęli swój cel! Od pierwszych akordów miałam wrażenie, że słyszę coś znajomego, coś co mnie cofa w czasie. Mimo wpadających w ucho tekstów, na pierwszym planie znalazła się muzyka i elektronika. Jest to bardzo wyraźne, przez co krążek przypomina mi równie fajną płytę zespołu Sexy Suicide, która także nawiązuje do lat 80-tych.

Tak samo jak w przypadku debiutanckiej płyty, tak i tutaj w tekstach znajdują się elementy autobiograficzne twórców. Część utworów jest spokojna i stonowana, część żywa i energiczna. Trudno jest mi powiedzieć, czy album „Ziemowit” można polecić na imprezy taneczne, ale na pewno nadaje się na prywatkę, wieczór z przyjaciółmi lub wtedy, kiedy chcemy trochę powspominać. Może być postrzegany jako swego rodzaju muzyczny wehikuł czasu, pomost między czasami współczesnymi i przeszłością.

Utwory, które można znaleźć na płycie „Ziemowit”:

 1. Łokieć
 2. Fan
 3. Taś Taś
 4. Taś Taś część 2
 5. Złoty Pociąg
 6. La vagina de la muerte
 7. Piekło?
 8. Sama się przytulaj
 9. W telewizji
 10. Zbudujemy bazę
 11. Czekamy na cud
 12. Kropka nad „z”

Jak wspomniałam wyżej, poniżej dwa teledyski promujące płytę:

 


Za utwór do recenzji dziękujemy:

cantara_logo_OK_male_CS3