Żona bankiera to trzymający w napięciu thriller autorstwa Cristiny Alger, przedstawia świat chciwości, pychy, i niewyobrażalnie brudnych pieniędzy. Świat całkiem dobrze ukryty przed przeciętnymi ludźmi, toczący się według własnych zasad, w którym sumienie ludzkie usypia się do maksymalnych granic. 

Główną postacią książki jest Annabel Werner, żona Matthew – bankiera pracującego dla największego szwajcarskiego banku. Czytelnik poznaje ją w okolicznościach, kiedy dowiaduje się, że jej mąż zginął w katastrofie lotniczej. Co ciekawsze Annabel nie miała pojęcia o podróży męża do Londynu, z informacji jakie podał jej mąż miał on być w Zurychu. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że przebywał w Londynie z Fatimą Amir, o której bohaterka nigdy nie słyszała. Rozbita i pogubiona Annabel próbuje poukładać sobie wszystkie informacje i skleić w jedną, logiczną całość. Staje tym samym przed wielkim wyzwaniem i jeszcze większym niebezpieczeństwem, zwłaszcza kiedy uświadamia sobie, że śmierć Matthew nie była przypadkowa. Annabel staje się coraz bardziej podejrzliwa i nieufna. Nie wie bowiem kto z najbliższego otoczenia jest dla niej przyjacielem, a kto wrogiem. Pomocą i wsparciem okazuje się być Julian, przyjaciel jej i Matthew. No właśnie, czy aby na pewno Julian i jego intencje okażą się szczere?

-To był wypadek – podsumował. – Tragiczny wypadek.
-Jest pan tego pewien? Nie pojawiły się obawy, że…
Annabel zawiesiła głos. W jednym z programów BBC rozprawiano już na temat potencjalnych związków Fatimy Amir i jej pilota Omara Choury z terrorystami. Annabel szybko wyłączyła telewizor, nie chcąc się nawet zastanawiać nad czymś takim. Podejrzenia jednak ją prześladowały. Myślała o tym ze wstydem, ale to, że właścicielka i pilot samolotu byli muzułmanami, nie dawało jej spokoju.
– …że samolot został zniszczony celowo?

Spektakularna akcja

Propozycja od Cristiny Alger jest świetnie napisanym thrillerem sensacyjnym, w którym autorka zaprasza czytelnika w grę i wir brudnego przestępczego świata. Nieprzewidziane sytuacje, barwni bohaterowie i trzymająca w napięciu akcja to największe atuty tej książki. Żona bankiera wciąga czytelnika od pierwszej strony zanurzając w świat prania brudnych pieniędzy, ukrytych rachunków bankowych i skorumpowanych ludzi żądnych władzy. Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu bardzo szybko czyta się całą powieść. Zdecydowanie ta książka przypadła mi do gustu i serdecznie zachęcam również do jej przeczytania. Jeśli lubicie pościgi, kontrowersje, kryminalne zagadki, to ta pozycja jest zdecydowanie trafiona.


Za książkę do recenzji dziękujemy:

wydawnictwo zysk i s-ka