Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeszły już do historii, ale chciałam jeszcze trochę pozostać w świątecznym klimacie, dlatego sięgnęłam po książkę Jay’a Ashera, autora znakomitych 13 powodów. Tym razem skusiła mnie świąteczna okładka „Światło”. To piękna i wzruszająca opowieść o miłości i wybaczaniu. W sam raz na świąteczny czas.

Co roku Sierra z rodziną w okresie przedświątecznym wyjeżdża do Kalifornii, gdzie sprzedają świąteczne choinki. Wtedy też spotyka się ze swoją przyjaciółką oraz dziadkami. To pracowity czas, ale i radosny. Co prawda od pewnego czasu interesy idą coraz gorzej i kolejne takie wyjazdy stoją pod znakiem zapytania, ale dziewczyna wierzy, że wszystko się ułoży. Te święta będą jednak inne – na drodze Sierry staje prawdziwa miłość…

Last Christmas, This Christmas

Caleb to prawdziwe ciacho, nic więc dziwnego, że Sierra ulega magii świąt i traci głowę dla tajmniczego przystojniaka, który nie cieszy się wśród mieszkańców dobrą opinią. Chłopak ma swoje sekrety i drobne przewinienia, dlatego ciągnie się za nim zła opinia i plotki, z którymi wciąż, mimo upływu czasu, musi się mierzyć. Co się stanie z uczuciem, które połączyło dwoje młodych ludzi? Czy przetrwa wszelkie przeciwności i dzielącą ich odległość?

Patrzę na jego rękę, potem na niego i waham się ułamek sekundy. Wystarczy ten moment, a on już się lekko garbi. Przecież nie jestem tak głupia, żeby skreślać kogoś tylko ze względu na plotkę, której nawet Heather nie była pewna. Ściskam więc jego dłoń. 

Love story w świątecznym klimacie

„Światło” to młodzieżowa historia, poruszająca kwestie przebaczania, dawania drugiej szansy i dzielenia się radością. Sierra wyciąga do Caleba rękę i przekonuje ludzi, by też dali mu drugą szansę.
Jay Asher w swojej najnowszej książce poruszył temat związku na odległość, na który decyduje się wiele nastoletnich par, nie wiedząc dokładnie, na co się piszą. Sierra mieszka w Oregonie, Caleb zaś w Kalifornii. Nie jest to ogromna odległość, ale wystarczająca, by poddać ich uczucie próbie. Z tą parą może identyfikować się niejedna para współczesnych nastolatków.
To młodzieżowy romans w świątecznym klimacie, idealny na świąteczne i zimowe wieczory. Pozwala wierzyć, że cuda się zdarzają i wszystko jest możliwe.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: