Ja, podobnie jak pewnie olbrzymia większość z Was, nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez kawy. Oczywiście, nie kończy się na jednej filiżance w ciągu dnia. Cały czas staram się pogłębiać swoją wiedzę o rodzajach kawy, sposobach jej parzenia i podawania. Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałam się z książki dr Boba Arnota Kawa dla zdrowia. Energia, smak i sposób na długowieczność.

Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o kawie. Znajdziecie w niej informacje o gatunkach kawy, różnych sposobach jej przygotowywania, a nawet poznacie dietę, która pomaga zniwelować negatywne skutki picia Waszego ulubionego napoju.

Kawa, kawusia

W rewolucyjnej publikacji Boba Arnota można przeczytać również, że picie kawy pomaga schudnąć, a niekiedy nawet… wydłuża życie! Arnot opisuje, jak w pełni można wykorzystywać potencjał kawy, w jaki sposób intensyfikować lub łagodzić jej działanie oraz jak komponować smaczne posiłki z dodatkiem tego magicznego napoju. Dzięki gruntownemu przestudiowaniu tej publikacji poznacie również (i ustrzegniecie się) dwunastu najczęściej popełnianych błędów przez miłośników kawy. Kawa dla zdrowia to pozycja obowiązkowa dla wszystkich kawoszów, baristów, a także osób, które dopiero są na początku swojej przygody z piciem i parzeniem kawy, a chcą ustrzec się ewentualnych błędów i wiedzieć, których gatunków czy rodzajów unikać.

Kim jest autor?

Bob Arnot – praktykujący doktor medycyny, dziennikarz, były prowadzący programu „Dr Danger”, a także popularny i szanowny korespondent medyczny NBC i CBS. Autor bestsellerowej Diety azteckiej oraz 12 innych książek na temat zdrowego odżywiania. Jest również uważany za eksperta od chorób zakaźnych, w tym powikłań po groźnym wirusie Zika.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: