„Cudowna moc roślinnych koktajli” Magdaleny Olszewskiej i Tomasza Olszewskiego, to kolejna książka poświęcona zdrowemu odżywianiu, po którą ostatnio sięgnęłam. Z każdego tytułu o tej tematyce wynajduję coś, co jest dla mnie istotne i co mogę zastosować w swojej diecie. Co spodobało mi się w tej pozycji?

Pierwsze z czym mi się kojarzy, to oryginalność. Kiedy pierwszy raz ją pobieżnie przeglądałam, jakoś nie do końca mogłam wyobrazić to, że koktajl z surowej kapusty czerwonej może być w ogóle smaczny. Wstęp autorów nieco mnie do tego przekonał. Choć na ten konkretny koktajl jeszcze się nie zdecydowałam.

Moc koktajli – moc składników odżywczych

Na początkowych stronach autorzy pokrótce przedstawili to, jak sami zaczęli pić koktajle, jak odbiło się to na ich zdrowiu i witalności. Opisali także przypadki, w których dieta warzywna i owocowa pomogły w walce z poważnymi chorobami. Czytelnik dowie się, dlaczego warto zamiennie soki i koktajle. Są oczywiście właściwości odżywcze poszczególnych produktów spożywczych. Dzięki jednemu koktajlowi dziennie, można dostarczyć do organizmu ogromną dawkę witamin, antyoksydantów i innych cennych dla naszego zdrowia składników.

Autorzy pokazują w jaki sposób rozpocząć. Jak komponować swoje koktajle, by były smaczne. Na początku będą w nich dominowały słodkie smaki, by z czasem stały się bardziej wytrawne. To fantastyczny sposób na to, by niejadkowi przemycić warzywa i owoce, po które by sam nie sięgnął. Książka jest ciekawą propozycją dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i dbać o linię, ale także dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na zdrowy styl odżywiania i chcą wprowadzić jeszcze zdrowsze nawyki żywieniowe. Są koktajle na zdrowe serce, na podniesienie energii, na lśniące włosy i mocne paznokcie, czy wzmocnienie odporności. Dla każdego coś.

Koktajle z zieleniną

Jak mówi sam tytuł, w każdym przepisie, jaki znajdziemy w środku znajdziemy coś zielonego: szpinak, jarmuż, sałata, kapusta, brukselka. Choć nie każdy koktajl jest w pięknym zielonym kolorze, każdy stanowi istną bombę witaminową. Przykłady koktajli, jakie można znaleźć w książce znajdziecie na fotografiach. Osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej na temat przepisów i autorów, zachęcam do zapoznania się z ich blogiem – surojadek.com.


Za książkę do recenzji dziękujemy: