Ten-jeden-rok_Gayle-Formanimages_big19978-83-10-12Poznajcie zawiłe i zaskakujące losy młodego mężczyzny, który nagle i niespodziewanie gubi  się w kolejach własnego życia. Willem traci kontrolę nad tym co go otacza, a  po śmierci ojca i utracie kontaktu z przypadkowo poznaną  dziewczyną – zatraca się w rzeczywistości. Wreszcie po licznych i nieudanych próbach przebudzenia się – zaczyna powracać do normalnego życia, które wydaje się momentami zbyt trudne i bolesne. Jeden dzień spędzony z obcą dziewczyną w Paryżu sprawia, że postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć. Pomysł nie jest jednak wcale taki prosty – Willem nie zna jej imienia, rodziny, adresu zamieszkania ani innych przydatnych informacji, które ułatwiłyby mu rozpoczęte poszukiwania. Czy uda mu się odnaleźć upragnione szczęście? 

Przypadek lubi rządzić ludzkim życiem, które stale stawia wyzwania, przeszkody, ale także i szczęśliwe zrządzenia. „Ten jeden rok” to historia o poszukiwaniu i podejmowaniu trudnych, ryzykownych decyzji. Główny bohater co rusz toczy nierówną walkę z przytłaczającymi kłopotami i stara się wychodzić cało nawet z najbardziej ciężkich sytuacji. Czy wreszcie pogodzi się ze śmiercią ojca i oddaleniem matki? Czy podejmie walkę o lepszą przyszłość i zapomni o ciążących nad nim zbiorem porażek i rozczarowań? Rok – tyle czasu główny bohater poświęca na odnalezienie własnego „ja” poprzez liczne podróże, nowe znajomości, przelotne romanse.

„Zaskoczyło mnie, że poczułem się wtedy kompletnie zdruzgotany. Stracić coś, o czym zawsze wiedzieliśmy, że do nas należy, to jedno, a zupełnie co innego – utracić coś, co dopiero niedawno odkryliśmy w swoim posiadaniu. Pierwsze to rozczarowanie. Drugie to prawdziwa strata. Wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy. Teraz już wiem”. 

Piękna opowieść o poszukiwaniu utraconej chwili, która na zawsze pozostawiła po sobie pustkę i niewyjaśnioną tęsknotę za ciepłem ludzkiego serca. Czy Willem odnajdzie nieznajomą? Jak potoczą się jego losy? Koniecznie zachęcam do lektury, która jest pełna refleksji, rozmyślań głównego bohatera oraz życiowych prawd. Niezależnie od wieku – warto sięgnąć po tego typu książkę, która sprawi, że opowiedziana historia na długo zapadnie Wam w pamięci.

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy:

wydNK